Авторът на проекта на бившия Дом-паметник на БКП на връх Бузлуджа арх. Георги Стоилов навърши в неделя 93 години. Сред най-скъпите подаръци, които получи на празника си, бяха грамотата и медала от вестник "24 часа", който го нареди сред достойните българи на 2021 година.
Арх. Стоилов получи признанието заради жеста си да "осинови" една от мозайките от външния кръг на монумента и така се включи в инициативата на фондация "Проект Бузлуджа" мозайките да бъдат консервирани и предпазени от външни влияния. Той избра да осинови творбата на брат си Иван Стоилов-Бункера "Грижа за децата".
Тъй като не успя по здравословни причини да присъства на церемонията по награждаването на достойните българи през януари, вместо него грамотата и медала получи арх. Дора Иванова, председател на фондацията, която със съгласието на арх. Георги Стоилов се е заела да консервира паметника и да го отвори за посещения от туристи във вида, в който е сега. След като бе национализиран като партийно имущество през 1991 година, обектът, известен повече като "чинията" заради вида си, бе оставен на произвола на съдбата и разграбен.
Арх. Дора Иванова, която посети рожденика в софийския му дом, сподели пред "24 часа", че и днес силният дух и устремът към бъдещето на арх. Георги Стоилов са силно вдъхновяващи. Той продължава да твори, като един от най-актуалните му проекти е еко небостъргач с височина 1500 метра, в който могат да живеят 30 000 души, предназначен за Китай. Освен монумента на Бузлуджа, който и до днес предизвиква интереса на много българи и чужденци, дело на арх. Стоилов са още пантеона в Гургулят, сградите на БНР и на "Ръководство на въздушното движение" на летище София, хотел "Рила" и много други.