Деси и Павел са платили 6000 лева за 7 дни ол инклузив
Изтормозени от липсата на екскурзии в чужбина заради противоепидемични мерки, пловдивчани хукнаха към Занзибар, където не се иска PCR. Те не знаят дали близките Гърция и Турция ще са достъпни това лято. И хора с по-големи финансови възможности не се колебаят да броят по 2500-3000 лева, за да прекарат ваканция на екзотичния остров. Пловдивски туроператори признават, в момента правят записвания единствено за Занзибар.
"Причината е, че там няма опасност предварителните им резервации да се провалят. За Танзания не се изисква и PCR. Такъв обаче трябва да се направи за връщане у нас. В местните частни болници на Занзибар изследването струва около 80 долара“, твърдят туроператори. По думите им засиленият интерес към райското африканско кътче се наблюдава от края на м.г. Затова в бранша бързо се ориентирали и в момента предлагат пакети – чартър плюс хотел. За да им излезе по-евтино, някои пловдивчани плащали за чартъра, но сами си осигурявали нощувката.
Силният сезон там е от 15 декември до 15 март, когато почиващите са най-много. Резервации сега се правят и за периода юни-септември, който също е подходящ, тъй като не е горещо – температурите тогава са от 25 до 27 градуса.
Април и май на Занзибар са дъждовни и затова цените за почивки през тези месеци падат с 30%. Някои наши туроператори обаче спестявали тази информация и подлъгвали клиентите с по-ниската цена, без да им кажат каква е причината.
"Разбрахме, че тогава вали често, и затова се записахме за началото на март. Ще платим общо 6000 лева за 7 нощувки с ол инклузив. В сумата се включват допълнителна здравна застраховка, както и чартърът. Лети се около 11 часа с едно зареждане на самолета в Египет“, казва 28-годишната Десислава Василева от Пловдив. В края на м.г. тя сключила брак с приятеля си Павел и планирали да вдигнат сватба, но след като постоянно отлагали купона заради мерките, решили накрая да отидат на екзотично пътешествие. Техни приятели, които ходили в Занзибар по Коледа, ги убедили, че почивката там си струвала. Плажовете били безкрайни, местното население – миролюбиво, а престъпността ниска.
Десислава и Павел все още умуват дали да си направят ваксина за жълта треска, тъй като била задължителна за организираните на острова сафарита.