"Смятам, че всяко действие, което внася яснота във всички процеси, е добре дошло. Не мисля, че от това трябва да се прави поредната сензация, ако остане в тази посока, не е правилно. Ако се стигне до проверка на законността в момента, в който е ставала сделката, дали тя е била адекватна, това би било полезно. Другото може да се превърне в лов на вещици."
Това коментира председателят на КНСБ Пламен Димитров в Министерския съвет. След правителственото заседание там се проведе редовна среща със синдикатите.
"Трябваше доста по-преди това да се случи, сега не съм убеден, че могат да бъдат възстановени всички дейности, които са се случали. Съмнявам се, че може да стигнем до някаква друга истина, освен тази, която обществтото вижда в момента. Иначе обществото очаква възмездие, от тази гледна точка може да е много удобно да се вади тази тема. Иначе ако се установят нарушения, тези хора трябва да получат възмездие, съгласен съм, но се опасявам да не се използва този процес за други цели", допълни Димитров.
Той обясни, че на срещата основна тема е била "Зелената сделка". До края на следващата седмица се очаква министерствата на транспорта, земеделието и икономиката да изпратят техните виждания и разчети и конкретни мерки от енергетиката, които касаят не само привеждането от парламента на "Марица-Изток" в действие,но и допълнителни мерки, които да обосноват плюса на България в Зелената сделка. Позицията на България още не била ясна.
Нямало консенсус и по върпоса за плащането на първите три дни болнични, другата седмица вероятно ще бъде свикан Национален съвет за тристранно сътрудничество по темата.
Президентът на КТ Подкрепа Димитър Манолов също коментира проверката на приватизацията.с думите:" Дано, ама надали". "Когато разберем, че в приватизацията на "Кремиковци" нещо не е наред ,какво правим - няма го "Кремиковци". Или ако установим, че е бил откраднат завода за микропроцесори в Правец?", попита Манолов.
Председателят на Българо-търговската промишлена палата Цветан Симеонов също беше лаконичен по темата: "Не сме направили оценка какво ще струва това на държавата, но всяко едно действие, което ще бъде в борба с корупцията, заслужава внимание".