
Закъсалият тим на "Локо" (Пд) шокира устремилия се към 14-а поредна титла от т.нар. роден елит "Лудогорец". На "Лаута" играчите на Душан Косич спечелиха 1:0 над хегемона. Единственият гол падна в 12-ата мин, след като "Локо" получи дузпа. Зад топката застана Жулиен Лами, който не сбърка.
През втората част разградчани се активизираха и като по чудо на няколко пъти не пратиха топката във вратата на съперника - 2 пъти нацелиха гредата, на няколко пъти футболисти на "черно-белите" се намесваха решително.
Реферът Георги Гинчев отсъди и дузпа за "Лудогорец", но след преглед с ВАР отмени решението си и даде фаул извън границата на наказателното поле.
В края срещата централният нападател на "Локо" Хуан Переа пък бе изгонен.
Успехът е първи за пловдивчани над "Лудогорец" след 4-годишно прекъсване. За последно "Локо" тресна разградчани в края на сезона през 2021 г.
С победата отборът от Пловдив събра 27 точки и се изкачи на 12-ото място.
"Лудогорец" остава лидер с 64. Вторият "Левски" има 12 по-малко, по и мач пасив.