При съвместна проверка на икономическа полиция и РЗИ в лазерно– козметичен център, в централната част на Варна е установено че там се прилагат намеси с ботулинов токсин, съобщават от пресцентъра на полицията в морския град.
При претърсването са намерени и иззети шишенце-ботулинов токсин, множество неразопаковани спринцовки, игли, както и опаковки - съдържащи Хиалурон.
От електронна програма, използвана в обекта, се установило, че в предходния месец на клиенти в студиото е поставян ботокс - нещо, което трябва да се прави в специализирано лечебно заведение и задължително от медицинско лице, каквото в студиото не е имало.
По случая е образувано досъдебно производство по член от наказателния кодекс, според който лице, което упражнява професия или занаят, без да има съответна правоспособност, се наказва с лишаване от свобода до една година или с глоба от сто до триста лева.
Действията по разкриване и документиране на престъпното деяние продължават.