"Свалянето на имунитетите не би довело до кой знае каква разлика в преговорите в положителна посока. По-скоро още със свалянето на имунитета на Кирил Петков това подейства лошо за преговорния процес, защото се отвори една стара рана, в която единия политически лидер по обвинение е настоявал за ареста на другия политически лидер. А те трябваше да седнат в следващите дни да преговарят за правителство", коментира пред БНТ социологът Димитър Ганев.
"Струва ми се, че прокуратурата, в един такъв деликатен процес на преговори, не играе конструктивна роля. Таймънгът не е избран по най-добрия начин от гледна точка на политическия процес", каза той.
"Прокуратурата не би трябвало да играе никаква роля на този терен, така че моментът не е случайно избран. Малко на принципа империята отвръща на удара. ПП-ДБ са много критични към Борислав Сарафов. Изглежда като заяждане с Кирил Петков. Бойко Борисов влиза в ролята на адвокат на Петков и Лена Бориславова, чийто имунитет сигурно също ще бъде поискан. Така че виждаме една юридизация на политическия живот в България, което изобщо не е добър знак. Но пък и в други много развити демокрации се е случвало", обясни политологът Петър Чолаков.