Десетки хора се оплакаха от схемата с инвестиции за преносими зарядни станции за мобилни телефони от компанията BETL. Потребителите са останали без достъп до системата и смятат, че са станали жертва на финансова пирамида. Не е ясен точният брой на българите, вложили парите си във фирмата. Предполага се, че са над 10 000 души.
Вече съм на мнение, че това наистина е така, колкото и да не вярвах. Дълго време, доста месеци, почти една година. Така Калина Николова, сочена за управител на дружеството за България отговори на въпрос според нея BETL пирамида ли е.
"В навечерието на Никулден, когато се бяхме събрали със семейството ми и те пуснаха това съобщение, че всеки един от нас, които бяхме около 30 хил. човека трябва да преведем по 100 долара, за да продължим сътрудничеството си, вкл. и аз, която им се водех доверена", така тя отговори на въпрос кога е разбрала, че е пирамида.
"Не съм си мислила, че това е начин за печелене на бързи пари. В моя случай това беше лесно, даже аз сега съм доста благодарна, че всичко това приключи, въпреки всички нападки срещу мен", каза още тя пред NOVA.
"В групата бяха около 28 хиляди", така Николова отговори на въпрос колко българи са инвестирали в преносими зарядни устройства.
"Ако бяха парите при мене и така както всички обясняват, че съм милионерка, със сигурност нямаше да говоря изобщо с вас. Щях да съм в Дубай", това каза тя, попитана при нея ли са парите на българските вложители.
"Доста съм загубила накрая, защото вярвах, че компанията има чисти намерения. Голяма част от моята печалба също инвестирах. Спечелила съм толкова, колкото да се издържам още няколко месеца", посочи Николова.
"Не знаем кои, опитвахме се да търсим по някакъв начин. Съдействам на ГДБОП", така тя отговори на въпрос кои са хората зад пирамидата.