- Спорим за глупости, а хора в много общини у нас нямат вода в 2024 г.
- Не мисля, че има равноотдалечени хора за премиер. Правителствата не се познават по премиера, а по мнозинството - големият въпрос как ще се направи мнозинство
Ще има ритуални танци два дни и след тях Рая Назарян ще бъде избрана за председател на парламента. Това ще даде знак какви мнозинства могат да се сформират, каза деканът на Юридическия факултет в СУ "Св. Климент Охридски" Даниел Вълчев в "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ
Според него изборните резултати са такива каквито са, дали са честни - институциите не могат да се справят добре. Няма съмнение, че не бива да се допуска нечестен вот.
"Смешно е да нацелуваш болния от холера и после да опънеш лента до него - на това ми прилича идеята за санитарния кордон.
Необходимо е като общество да говорим, а не само да заклеймяваме. Нещо интересно ще ви кажа за нашия факултет - на тези избори имаме 4-има избрани за депутати - от ГЕРБ, ПП-ДБ и БСП. И никой никого не заклеймява, така трябва да се изградят и отношенията в обществото.
Спорим за глупости, а хора в много общини у нас нямат вода в 2024 година.
В наши дни хората изразяват протест и гласуват за несистемните партии по много причини.
За пиесата "Оръжията и човекът" е ясно, че Бърнард Шоу не е искал да уязви България, но от ръководството на Народния театър са подценили въпроса, не вярвам да е нарочно. Трябва да е ясно, че с протест не става въпрос за цензура - тя се налага от държавата, а не от някой пред театъра. Не е хубаво, че на едни хора не се допуска да гледат театър. Раними сме на тази тема, защото през последните години ни се отнемат неща, с които сме свикнали - подменят се непрекъснато някои неща", допълни Даниел Вълчев.
Той обясни, че занапред иска по-скоро да си добърши втория роман, не иска да влизам в политиката.
"Както каза жена ми "Ти си бил всичко, за което не се иска охрана", не иска чужди хора вкъщи. Ще си довърша книгата и ще ходя на театър.
Не мисля, че има равноотдалечени хора за премиер. Правителствата не се познават по премиера, а по мнозинството. Големият въпрос как ще се направи мнозинство, ако всеки чертае разделителни линии - не може да си вършим работата
Белята с конституцията стана уж в името на съдебната реформа - трябва неидеологиески разговор за това. Дали ще има един съдебен съвет или два - се харчи обществена енергия, а не се стига до големите въпроси.
На 10 ноември бях достатъчно млад и четящ, за за приема промяната. Не така е случат с моите родители и баба и дядо. Нашето поколение е щастливо - имаше време да се изгради и идеологически и професионално. Спомням си добре тази дата - бях вече в университета. Разлом в българското общество съществуваше. Тогава различията бяха колко бързо и колко дълбока да е промяната", разказа Даниел Вълчев