Крокодилът Кроки, който преди 2 седмици беше открит в дупка до блок в столичния кв. "Ботунец". Влечугото беше иззето от гледащите го хора и вече е в зоологическата градина в София.
В залата за големи котки, терариуми и аквариуми – тук е настанен и крокодилът Кроки.
„Животното се чувства значително по-спокойно вече. От 10 дни вече се храни добре – подават му се 3 вида месо, а към храната му добавяме минерали и специални добавки за покачване на тонуса", каза Георги Кръстев, главен херпетолог на зоопарка.
Все още не са му правени никакви изследвания, защото първо трябва да се стабилизира.
„Като пристигна беше в много лошо състояние като пристигна при нас. Никога не съм виждал за 30 години практика крокодил в толкова лошо състояние на живо. Гръбнака му стърчеше, кожата му висеше – нямаше мускулен тонус. Животното определено не беше яло в много дълъг период от време", каза още Георги Кръстев.
По думите му това, че крокодилът е отглеждан неправилно досега може да окаже отрицателно влияние и на бъдещето му. Включително да спре растежа му, който в естествена среда и при правилно гледане може да стигне до 5, 6 метра.
„Дълги години на отглеждане в стрес оказва влияние върху всички процеси вътре в тялото и съответно ние няма как да прогнозираме как оттук нататък това ще повлияе върху това колко дълго ще живее", обясни още той.