Проваленият опит за сформиране на служебен кабинет и отказът на Румен Радев да издаде указ за правителство с Калин Стоянов коментираха комуникационните експерти Максим Бехар и Александър Христов, и политологът Даниел Стефанов пред NOVA NEWS.
„Тази свада можеше да бъде спестена на публиката", каза Бехар и допълни, че е можело да има предварителна договорка между президента и Грънчарова, за да не се налага тя да ходи в президентството. По негови думи случилото се е театър. Той посочи, че Грънчарова е успяла да направи приемственост между стария кабинет и този, който предложи.
Христов смята, че важното е, че Калин Стоянов вече е натоварен с имиджови негативи. „Колкото по-бързо се освободят от него тези, които му оказват влияние, ако има такива, толкова по-добре", каза още той.
Стефанов е на мнение, че Калин Стоянов не трябва да бъде основната тема на разговор. Той допълни, че след поправките в Конституцията никой не носи политическа отговорност върху правителството. Експертът също е на мнение, че Калин Стоянов е имиждов проблем за изборите. Той посочи, че хората трудно ще повярват, че вотът в България не зависи от МВР. И допълни, че изборите не зависят от МВР и съсредоточаването върху фигурата на Стоянов е излишно.
„Тези избори ще бъдат интересни", каза още Бехар и допълни, че част от партиите са разделени, при други има спад при избирателите, а при трети – разногласия. Той допълни, че ще се появят и нови политически формации и уточни, че става дума за новото ляво обединение.
Христов е на мнение, че „резултатите от изборите ще са мъгливо копие на предходните". Той допълни, че „Възраждане" вече става системна партия и посочи, че несистемният вот или ще бъде обран или от други партии, или хората няма да отидат до урните.