Не съм писател, няма и да стана писател, аз съм журналист, който пише истини в книги, каза известният тв водещ на представянето на книгата си "Шпионаж, рокендрол и... последен валс"
Почетен медал “125 години БТА” получи Иван Гарелов от генералния директор на БТА Кирил Вълчев на представянето на книгата си “Шпионаж, рокендрол и… последен валс”. Отличието му бе връчено за заслугите му като журналист, като автор на книги, като деятел и приятел на БТА.
Дъждовната вечер не попречи на най-верните почитатели на журналиста да получат автограф върху последните бройки на книгата.
Каква е историята зад книгата? Колко лесно е било рокаджия да бъде осъден на смърт? Защо бунтарството не може да бъде спряно, независимо какво смята властта? Все въпроси, на които Гарелов даде изчерпателен отговор. “Трудно или не, рокендролът си проправи пътя и създаде революция. Дори и у нас. Шпионите действат срещу “империалистическата музика”, машината арестува и мачка, но последният валс предстои", обясни той.
Иван Гарелов разказа, че в скорошна среща министърът на културата е обещал да обърне значимо внимание на рокендрола у нас днес, защото е музика, която променя света и хората.
Александър Петров, положителният “герой” в книгата, поет и рокаджия по душа, обясни, че макар че се чувства неловко в тази си роля, е щастлив, че е част от точния анализ на Гарелов. “При първата си поръчка за стихотворение написах историята за малкия град, в който няма какво да се случи. А хазяйката в песента ми? Историята е автобиографична - и мансардата, и хазяйката са реални, просто разказах една случка, моята случка”, каза поетът.
Сред публиката бе и проф. Георги Лозанов, близък приятел на Иван Гарелов.
Новината на деня е, че Иван Гарелов подготвя нова документална книга, която “трябва да бъде публикувана, защото хората не бива да изпитват страх”. А каква е темата, ще оставим за изненада.