Той обясни, че закриването им е направено на база математически модел, който дава обективни критерии, по които да се прецени дали да се пристъпи към такава реформа или не. Според него обаче е липсвала допълнителна, по-обективна преценка дали извън тези фактори има други особености, които налагат запазването на една или друга структура.
"При встъпването си в длъжност аз спрях тези реформи по отношение на закриването на полицейски управления и с моя екип преразгледахме част от вече извършените такива структурни промени, като например възстановихме териториалната структура в Болярово, като преценихме, че тя е изключително важна по отношение на мигрантския натиск", каза Демерджиев.
Той обясни обаче, че реформите не са довели до намаляване на полицейския състав, а до възможност за отделяне на още един полицейски патрул в тези населени места, т.е се е засилило полицейското присъствие. Такъв бил и случая в Годеч.
"Ние следим изключително внимателно криминогенната обстановка и начина, по който ѝ се отразяват извършените промени. Там, където има основания, ви уверявам, че веднага ще се пристъпи към възстановяване на една или друга структура", каза МВР министърът.
Демерджиев покани Маринов и кмета на Годеч да обсъдят въпроса и ако преценят, че е необходимо, може да се възстанови полицейското управление.