"Виждаме, че г-н Трифонов тласка страната към трети избори. Борим се да съставим правителство. Положихме значителни усилия за това и продължавме да го правим. това коментира в студиото на "Панорама" по БНТ депутатът от "Продължаваме промяната" Искрен Арабаджиев.
"Наистина се стараехме да съставим кабинет и все още правим всичко, което можем, но предстои да видим отзвука на другите партии", категоричен е депутатът от Продължаваме Промяната.
"Свалиха ни правителството, защото осветлихме схеми и това не се хареса на някои хора. Едно е сигурно и то е, че България има нужда от промяна и сме готови да я дадем, дори в новосформирано правитестлво, Да спрем с шкафчетата, кюлчетата и тем подобни."
Арабаджиев заяви, че ПП не държат мандата, само защото искат да променят закона за КПКОНПИ и Бойко Рашков да застане начело, но и се борят за съставяне на стабилен кабинет. Ако бъде приет закона до 15 август Рашков ще оглави КПКОНПИ.
Относно спора между ПП и Лена Бориславова за закона за КПКОНПИ депутатът заяви, че е нормално да има различни мнения и той уважа това.
"Привържаник съм на разделение на властите. Споровете дори и между членове на партии са ползотворни и такъв тип дискусии са нужни и напълно нормални.", заяви Арабаджиев и допълно, че Бойко Рашков е добър избор, виждайки какво направи досега.
Към депутатът на ПП бе отправен и въпроса с КЕВР.
"Важно е да положим всичко възможно КЕВР да има нов предстедател. Ролята на политиците е да съхрани народа, председател на КЕВР е нужен и дори да трябва да се задържи мандата, трябва да има човек на тази позиция, който да може да се справи с кризата в момента и да се определят адекватни цени на газа за август."
Арабаджиев сподели нещо, което досега не бе чувано, а именно, че доклад на ДАНС, с който депутатът от Продължаваме Промяната, каза, че не е запознат е довело до разтрогването на довора с Гемкорп.
Стигна се и до въпроса с пенсиите, на които Арабаджиев отговори кратко и ясно.
"С промените от 1 юли и 1 октомври намалява дефицитите, връща справедливоста в системата и решава проблемите с едноправието между гражданите. Това ще подобри доверието към системата в обществото. Хората ще знаят, че щом години дават, също така и ще получават.", завърши Арабаджиев.