Предложенията за удължаване на работното време на депутатите предизвика поредната порция във взаимни обвинения и изкара на преден план желанието на едни и нежеланието на други да гледат текста на БСП за промени в Изборния кодекс, свързани с машинното гласуване. Текстът обаче бе вкаран в дневния ред като инициатива на ГЕРБ.
Иван Ченчев от БСП се възползва от по-ранните обвинения на ИТН, че партията му неглижира Закона за личната помощ. Взимайки повод от това, той предложи работното време на НС да бъде удължено до гласуването на т. 4, която касаеше него. Настимир Ананиев от ПП поиска да се разгледа само предложението на ГЕРБ за хартиените бюлетини, но после оттегли идеята си. Опитът на Петър Петров от "Възраждане" да няма удължаване, защото има важни комисии следобяд - КПКОНПИ, вътрешна комисия изслушва Бойко Рашков и др. обаче бе последван от ново искане за удължаване - на Десислава Атанасова от ГЕРБ. Тя поиска и включването на точка 5, която бе предложението на ДБ за "Лукойл" и "Нефтохим" - Бургас.
"Спрете да взимате гражданите за по-глупави. Единствената причина за искане за удължаване е да се гледа точка 2 - Изборния кодекс. Тази точка не е от 22-та закона, от които има нужда. Тя не е необходима и няма нужда да бъде гледана. Законът за личната помощ може да се гледа утре, ако има желание", категоричен бе Крум Зарков от БСП.
Заради многото предложения председателстващия заседанието Атанас Атанасов предложи на гласуване първо това на ГЕРБ, което бе подкрепено само от 112 депутати. Сборът на противниците и въздържалите се обаче бе 118 и така това не мина.Същото се случи и с искането на Ченчев, който атакува ИТН, че проявявали лицемерие. "4 пъти показахте, че не искате да се гледа Законът за личната помощ", добави и Георги Свиленски и поиска поредно прегласуване. Станислав Балабанов повтори тезата на Зарков, че идеята не е да се гледа Закона за личната помощ, а да се върне хартиената бюлетина.