"Говорим за Нери, която ние не загубихме. За Нери, която пазим и винаги ще пазим в сърцата си, в съзнанието на милиони зрители чрез журналистиката с човешко лице. Асен и Нери направиха революция на екрана не само, сядайки на стола на водещите, но и като автори на емисиите, които водеха. Те сами подреждаха емисиите си - нещо, което в телевизията до този момент не беше правено. Вчера нашата колега Мария Василева написа нещо много силно: "За Нери не трябваше минута мълчание, трябваше да вият сирените и тя си избра точно този ден!". Не трябва да мълчим, когато говорим за воин на свободното слово! До последния си дъх Нери воюваше за свободата на словото. Затова сирените трябва да звучат в ушите на всички - дори на онези, които не са я познавали и не са се докосвали до нея. Защото Нери е воин на свободното слово!", каза Драгомир Драганов по повод кончината на колежката си Нери Терзиева, която почина след битка с диабета.
"Школата, която тя направи в журналистиката - това, че успя да обедини екип от хора, които могат, знаят и искат да научат нещо повече...и най-вече да бъдат себе си. Тя много държеше на думите. На точната дума, на фразата. Тя никога не казваше: "Ще питаш това или няма да питаш това." Просто искаше въпросът да бъде точен и кратък и оттам нататък нещата се подреждат." - спомня си Весела Петрова.
Според Екатерина Генова ще е добре БНТ да направи документален филм за Нери Терзиева, който да служи като учебник по журналистика за следващите поколения.
"Аз няма да забравя нейната битка с уморените думи. Все ни казваше: "Спрете да използвате уморени думи!". А кои бяха те - шаблоните, тези изречения, които нищо не казват. И си мисля, че ако до днес и до вчера ѝ бяхме давали по-често думата да говори за журналистика и за журналистите, тя щеше да каже: "Колеги, сменете изцяло думите, които използвате!". Защото толкова уморени думи се появяват и нищо не казват. Ние трябва да говорим за нея не в минало време, а в настояще и в бъдеще, защото сме много тези, които сме се докоснали до нейните уроци и които можем да помагаме на другите, по-младите, да усвояват стандартите в журналистиката и да се прави онази свидетелска журналистика, която тя ни завеща да правим. Журналистика, която да не "сервира" новините, а която да е на очевидци." - каза Генова.
Според Евгения Атанасова БНТ трябва да направи награда за журналистика на името на Нери Терзиева, която да се присъжда само на най-достойните.
"Тя имаше изключително отговорната задача заедно с целия екип да подмени едно цяло поколение на говорители, които съобщаваха чужди думи и да направи новините с човешко лице, със сърце и да даде душа на новините. Самата тя не знам къде се беше научила. Имаше инстинкт. Тя ни забраняваше ние да съобщаваме неща, които не разбираме и не чувстваме и не минават през нас. Успяваше да ти даде толкова много доверие, че ти да нямаш право да го предадеш. Макар и тя да не е направила формално училище, всички говорят за нейната школа. Тя е научила толкова много хора и аз винаги ще съм ѝ дълбоко благодарна. Смятам, че хората, които получиха нейните уроци, никога не са си позволили да предадат професията, защото всеки се чувства много дълбоко задължен морално към нея." - сподели Евгения Атанасова.