Опити да се наложи данък върху доходите са известни още от 1435 и 1450 г. Но се смята, че официално Англия го въвежда за първи път от 1799 до 1805 г. за финансиране на войните срещу Наполеон.
37 години по-късно - от 1842 г., данъкът върху доходите става постоянен елемент от английската данъчна система.
В САЩ се използва за финансиране на Гражданската война от 1861 до 1872 г. Опитът за въвеждането му отново през 1894 г. обаче е неуспешен, тъй като данъкът е обявен за противоконституционен.
Основното теоретично оправдание за налагане на данъка е теорията за равните възможности за плащане. Днес данък върху общия доход се налага във всички държави.
1929 г.: Флеминг тества суров пеницилин за лек
Приписват откриването на пеницилина на шотландския учен Александър Флеминг през есента на 1928 г. Изложена на въздух, една от лабораторните му стафилококови култури хваща плесен. Ученият забелязва, че там, където е плесенясало, бактериите са изчезнали. На 9 януари 1929 г. Флеминг за пръв път експериментира в клинични условия субстрат от непречистена пеницилинова култура. Доказва, че това вещество спира развитието и на други вредни бактерии. Субстанцията, която го произвежда, наречена от него пеницилин (пеницилинум нотатум), се оказва напълно безвредна за хората и за животните.
Разработването на пеницилина като лекарство дължим на нобеловите лауреати Хауърд Флори и Ърнст Чейн. Те правят първите си опити върху мишки, а през 1941 г. - върху човек.