Кметът на Пловдив Костадин Димитров чете приказки на децата от Центъра за специална образователна подкрепа, а те рецитираха стихчета и подариха на градоначалника нарисувани от тях картини, съобщиха от общината.
Посещението е по покана на ръководството на центъра във връзка с кампанията "Походът на книгите", която цели да насърчи четенето и да привлече вниманието към важността на книгите в образованието и развитието на децата.
"Вълнувам се, че споделям тази инициатива с вас. Вярвам, че всяко дете трябва да има възможности за развитие и образование. Искам да изразя дълбокото си уважение към целия екип за всеотдайната работа и безкрайната обич, която влагате всеки ден. Благодарение на вашите големи сърца и отдаденост децата получават знания и подкрепа", заяви кметът.
Директорът Веселка Бакиш разказа, че центърът осигурява адаптирано обучение и допълнителна подкрепа за личностно развитие на 144 ученици от 51 училища и професионални гимназии от града и областта. Работата в специализираните кабинети дава възможност за интензивна подкрепа на децата със специални образователни потребности. Учебните програми са насочени към придобиване на знания и практически умения, а терапевтичните дейности подпомагат учениците в тяхното общо развитие. Децата придобиват социални умения и се обучават по професии в областта готварство, озеленяване и цветарство.