
Сега имахме среща със сдружение "БОЕЦ" относно казуса с МВР в Пловдив. Дадоха ни детайлна информация за връзката между г-н Петлешков и хора в МВР, които са се координирали с него и потенциалното замитане на контрабанден канал. Ще проверим информацията в детайли. Въпросът е министърът Дани Митов да не замита контрабандите канали, които потенциално са свързани от Иван Петлешков и хора около него, призова от парламентарните кулоари Кирил Петков.
Той каза, че ще видят и кои са точно отстранените по случая в Пловдив и дали наистина е така, или са преназначени, защото това е честа практика. Няма да ги оставим да замитат под килима, закани се той.
Петков коментира и сделката с "Боташ".
"Чуваме, че през последните няколко дни Борисов се вайка много по темата "Боташ". Нека да му припомним, че "Боташ" сделката, по която държавата губи милиони в момента, беше подписана от "Боташ", "Булгартрансгаз" и "Булгаргаз". Шефът на "Булгартрансгаз" в този момент беше Владимир Малинов, същият този човек, който беше отново върнат там напълно незаконно, след като беше министър на енергетиката", каза Петков.
"Така че когато Борисов се сеща всеки ден за тези милиони, трябва да го питате какво става с г-н Малинов, с чийто подпис тази сделка беше сключена, и който в момента Европейската прокуратура е сложила като огромен корупционен скандал. ГЕРБ спъваха работата на временната комисия за "Боташ", продължи той.
Радослав Рибарски добави, че тази комисия заседавала 4 месеца в 49-ото народно събрание и докладът от работата й е приет с единодушие, но не е влязъл в пленарната зала. "Тогава председател на комисията беше Жечо Станков, който сега е министър на енергетиката. Той използваше парламентарния похват да не внесе доклада навреме, за да не може да влезе в дневния ред. Ние настоявахме председателят тогава Росен Желязков да го внесе в дневния ред, но забавянето беше ефективно от няколко седмици, а Народното събрание предстоеше да се разпусне за предизборна кампания. Поискахме извънредно заседание и доклада беше внесен и приет. Тази битка я проведохме преди една година и сега все още нямаме яснота какво ще последва след този доклад. Той беше изпратен до ДАНС, прокуратурата, БЕХ и Европейската прокуратура", разказа Рибарски.