
Случай на повреден лек автомобил, разследват служители на полицейското управление в Стражица. В неделя съдействие в полицията е потърсил 30-годишен жител на с. Царски извор, който обяснил, че е намерил автомобилът си, паркиран пред хотел в града, със счупени стъкла, чистачки и с множество драскотини. Бързо било изяснено, че извършител на деянието е 21-годишната приятелка на потърпевшия. При извършена проверка в стаята на тъжителя обаче полицаите намерили топче, съдържащо листна маса, с тегло около 1 грам, която при полеви наркотест е реагирала на канабис.
Мъжът е задържан за срок до 24 часа по ЗМВР. Започнато е досъдебно производство.
Служители на полицейското управление в Горна Оряховица пък разследват случай на повредени 10 коли, паркирани пред жилищен блок в железничарския град. Сигналът е получен следобед в неделя. На местопроизшествието е извършен оглед. Дирят вандалите.
В Елена са унищожени предно и задно панорамни стъкла на лек автомобил, паркиран пред жилище в града. Сигнал за случая е получен вчера преди обяд. На местопроизшествието е извършен оглед. Образувано е досъдебно производство.