
Пловдивчанинът Панчо Благоев е в метрото в Банкок, когато земята в Мианма и Тайланд се разтриса. Мъжът казва, че никой не е знаел какво се случва, хората гледали нагоре към върховете на сградите. Очакват се и вторични трусове.
Има жертви на тежкото земетресение в Мианма и Тайланд, но броят им все още не е установен. Стотици хора са в неизвестност след труса от 7,7 по Рихтер.
В Банкок се срути небостъргач, който е бил в процес на изграждане. Камера в автомобил запечатва момента, в който рухва конструкцията. Сградата се срутва пред очите на много хора.
„Работех в сградата отсреща и бях на втория етаж. Погледнах нагоре към небостъргача, чух силен удар. Частици прах изригваха от него. Цялата сграда се срути за 3 секунди. Всички тичаха да се спасяват. Бях уплашена и все още съм в шок", споделя свидетелка.
Сънародникът ни Панчо Благоев е в метрото, когато земята се разлюлява.
„Намирам се в централната част на Банкок. Близо до едно от най-оживените кръстовища Асток, където ме свари земетресението. Беше някъде около 13:30 ч. аз излизах от метрото. Никой не знаеше какво се случва, всички гледаха нагоре към върховете на сградите. Улиците са почернели от хора. Това обикновено не се случва в Бангкок", разказва пред bTV журналистът Панчо Благоев.
„Тук има един обществен парк, който е пълен с хора. Затворени са всички обществени сгради, затвориха моловете. Няма от къде човек една вода да си купи. Освен общественият транспорт, отменени са и всички полети в Бангкок. Очакват да има и вторични трусове, но един Бог знае какво ще последва", добавя българинът.
В Мианма трусът е нанесъл много щети. Вторият по големина град Мандалей, който се намира на около 20 км от епицентъра, изглежда като апокалипсис. Напълно унищожен е мост над река Иравади, будистки храм и джамия.
Властите обявиха извънредно положение. Информацията от страната е оскъдна след като военната хунта взе властта преди 4 години.