Изведоха Доган и хората му от Сарая в Бояна през нощта

13.04.2025 10:06
Ахмед Доган СНИМКА: Архив

Изведоха Ахмед Доган и хората му от Сарая в Бояна през нощта. Това се случи, след като токът в имота внезапно бе спрян в малките часове на събота срещу неделя. На място пристигнаха служители на реда и спецполицаи. 

Вчера Доган влезе в сараите заедно с Джевдет Чакъров и няколко от депутатите си. Твърди, че провежда заседание на Младежкото ДПС.

Групичката прескочила оградата, нападнала охраната от частната фирма на Данаил Папазов, която владее имота и нахлула вътре.

"Ахмед Доган и ДПС се завърнаха в дома си и провеждат заседание на Националния съвет на Младежко ДПС. Доган: Младежко ДПС ме върна към живота!" Това съобщение пусна във фейсбук пресцентърът на АПС.

А собственикът на имота Данаил Папазов осъди остро нахлуването.

"Крайно недопустимо и нарушаващо законите на страната, създаващо опасност от увреждане и ограбване на имуществото в имота", написа в писмо до медиите Данаил Папазов.

"Днес, 12.04.2025г, Ахмед Доган и група негови политически привърженици нахлуха в имот – частна собственост, находящ се в гр. София, ул.„Стар Беловодски път", преодолявайки охраната на обекта. Считам подобно неправомерно проникване в чужд имот – собственост на представляваното от мен дружество „Делта Епсилон" ЕАД, за крайно недопустимо и нарушаващо законите на страната. Ахмед Доган и групата лица, нахлули в имота, нямат никакво правно основание да влизат и пребивават в същия. Това действие създава опасност от увреждане и разграбване на имуществото на дружеството, находящо се в имота и безпрецедентно нарушава правото му на собственост. За неправомерното действие съм сигнализирал надлежно правоохранителните органи с молба, собствеността на представляваното от мен дружество да бъде защитена. Надявам се, че всички ние живеем в правова държава и законите се прилагат еднакво спрямо всички", пише в писмото до медиите на Данаил Папазов.

Доган загуби Сарая през август 2024г. два дни, след като по негово предложение ръководството на ДПС изключи Делян Пеевски и още седем от приближените му в партията. Тогава почетният председател беше призован от бившия си съдружник в ТЕЦ "Варна" Данаил Папазов да напусне двете резиденции, които обитава от години - в столичния квартал "Бояна" и морската в парк "Росенец" край Бургас. Папазов, който е бивш министър на транспорта в правителство на Пламен Орешарски, обяви искането си към Доган чрез писмо, разпратено до медиите. Почетният председател бе принуден да напусне и двата имота.

Други от От страната и света

Успешно изтеглиха танкера "Кайрос" до Бургаския залив

Танкерът "Кайрос" пристигна до крайната си точка в Бургаския залив около 17.30 ч. В момента се извършват действия по пускането на котвата с помощта на 5-тонен генератор

14 хиляди започнали работа през ноември, търсят се още ресторантьори и автомонтьори

14 086 души са започнали работа през ноември. Данните са на Агенцията по заетостта, която отчита стабилен пазар на труда през този месец. 13 086 от всички, които са започнали работа

Осъдиха двама лекари за смъртта на дете в наш град

Неправилно назначено лечение и ненавременна консултация със специалист са довели до фаталния край на детето Две лекарки получиха присъди за смъртта на дете поради немарливо изпълнение на своята

“Работилничка Бисквитките” – шанс за хората с увреждания

Шест години след началото екипът на Мария Гинева превръща сладките в кауза с над 1500 верни клиенти Преди шест години Мария Гинева и още две момичета поставят началото на едно вдъхновяващо начинание

Тайно пуснаха обвинените за падналото от парашут дете, което загина в Несебър (Снимки)

Предстоят очни ставки между собствениците на фирмата за парасейлинг и работниците, разкриха адвокати Обвинените за фаталния полет с парашут в Несебър, при който загина 8-годишният Иван

>