БСП подписали декларацията на ПП-ДБ, но не дали подписите, докато не говорят с ГЕРБ

05.12.2024 14:27 Лиляна Клисурова
Бойко Борисов и Атанас Зафиров СНИМКА: Николай Литов

БСП не е търсила допълнителна подкрепа. Не сме поставяли условия. Това, което направи ДПС - НН бе видимо взривяване на преговорите.

Това обяви председателят на коалицията "БСП - Обединена левица" Атанас Зафиров, след като кандидатът им Наталия Киселова получи подкрепа при прегласуването на балотажа и от "ДПС - Ново начало".

 Зафиров разказа хронологията на събитията. Първо, БСП в целия процес е следвала няколко принципа - етичност, последователност и държавническо поведение. Продължаваме да смятаме, че Наталия Киселова е най-добрият кандидат за държавата, обясни той.

С ДПС - НН срещи не сме водили и подкрепа не сме искали и това е много ясна наша позиция от самото начало, заяви Зафиров и напомни, че формацията на Пеевски не е фигурира в писмото на социалистите за срещи.

Днес имахме две срещи с ПП-ДБ и те поискаха да подпишем декларацията им. Събрахме подписите от групата и имахме готовност да подкрепим. Уведомихме ПП-ДБ, че в дух на етичност ще разговаряме с ГЕРБ, които ни подкрепят, за да ги уведомим за условието. Борисов каза, че не ни е поставял условия и иска другите да правят същото. ГЕРБ поискаха време, за да поставят определени въпроси за разглеждане. Поискаме такова време, то не ни беше дадено, разказа Зафиров. 

Нито сме искали подкрепа, нито сме водили разговори с ДПС-НН, допълни той. И продължи: Станахме свидетели на видим страх да бъде избран председател на НС и видимо взривяване на преговорите.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Други от От страната и света

Инфлацията отстъпва, но транспорт и почивки още натискат цените нагоре (Обзор)

През ноември инфлацията у нас леко отстъпва и вече втори месец индексът върви надолу. Месечното поскъпване е 0,5%, а годишното - 5,2%. Месец преди това годишната инфлация беше 5,3%

Почина доц. д-р Трендафил Кръстанов, открил най-старата книга на кирилица в света

Почина големият български учен доц. д-р Трендафил Кръстанов. Това съобщи сценаристът Росен Петров във фейсбук публикация. Сред най-големите постижения на доц. Кръстанов е откриването през 1982 г

Шефът на 5-о РУ и наркобосът Росен Стъкларя начело на банда за дрога, палежи и подкупи (Обзор)

Униформен научил за тях от контакти с криминалния контингент Сред задържаните има и служителка на МВР с 5 г. стаж в системата Лидер на престъпна група заедно с наркобоса Росен Кръстев-Стъкларя - с

Трима пловдивчани обвинени в Битоля, че изкупуват народни носии

Било незаконна търговия с вещи, които са под защита като част от културното наследство Трима българи са обвинение в РС Македония, че изкупуват народни носии

Преодоляването на стълби вече не е проблем за инвалидните колички

Пловдивската "Добролетие" има мисия - да подобри живота на най-уязвимите Преодоляването на стълби вече не е проблем за хората в инвалидни колички благодарение на стълбищните катерачи

>