33-годишна американка ще опита да живее 150 г. Виж режима й по часове

09.11.2024 20:22
Кeла Барнс-Ленц твърди, че вече е намалила биологичната си възраст с 10 г.
Кела Барнс-Ленц използва всички технологични постижения, свързани с подобряване на здравето.
Кела в хипербарната кислородна камера, където прекарва по 1 ч дневно.

Ако сте възрастен човек в съвременна Европа, имате шанса да доживеете до 82 г. – поне такава е в момента средната продължителност на живота на Стария континент. Смята се, че родените днес деца няма да е проблем да доживеят до 90 г. Но една 33-годишна жителка на Лос Анджелис иска да живее до 150 и е убедена, че ще постигне това благодарение на режима, който спазва.

Кeла Барнс-Ленц е специалистка по биохакинг и автор на подкаста “Оптимизация на дълголетието”. Тя е създала цяла система за удължаване на живота, специално при жените. Това включва лягане в 20,30 ч всяка вечер за осигуряване на максимален сън, 15 000 стъпки ходене дневно и работа на 90-минутни блокове, между които да се намери време за инфрачервена сауна и плуване в студена вода. В допълнение се подлага на процедури с кислород за намаляване на стреса и приема по 20 добавки дневно. Съпругът ѝ Уорън Ленц е възприел същия начин на живот.

“Развълнувана съм, че започнах това пътуване към дълголетието толкова рано – и вече биологичната ми възраст е с около десетилетие по-ниска, отколкото в действителност - казва Кела. - Целя да достигна 150 г. Има толкова много технологии и напредък, които настъпват, особено с изкуствения интелект, и мисля, че здравословният живот ще означава, че ще мога да участвам в този напредък до края на дните си.”

Пазарът на терапиите против стареенето достигна 27,1 милиарда долара миналата година и се очаква да достигне 44,9 милиарда до 2031 г.,

припомнят медиите.

Кeла с охота разказва подробности от дневния си режим с надеждата да убеди и други да я последват. Проблемът е, че не всеки, дори в САЩ, би могъл да си позволи техническото оборудване, което тя ползва. Признава още, че за подмладяването си харчи шестцифрена сума годишно.

5 ч: Събуждане без аларма

Първата работа на Кeла е да се качи на биометричния си кантар, който измерва не само теглото ѝ, но и масата на мазнините, костната плътност и количеството вода в тялото. Американката има и интелигентен пръстен за проследяване на съня, който показва, че има много дълбока фаза на сън с бързо движение на очите (фазата на преработване на преживяванията и информацията), без да се буди.

5,15 ч: започва процедурите за устна хигиена,

които тя смята за изключително важни за цялостното поддържане на здравето. Почиства бактериите от езика с метален уред три пъти седмично, след което маже венеца и зъбите си с масла, които осигуряват баланса на микроорганизмите в устата. “Веднъж годишно правя и богати на тромбоцити фибринови инжекции

Кръвта ми се извлича и центрофугира, след което се инжектира обратно във венците ми, за да намали възпалението и да насърчи регенерацията на тъканите”, казва Кeла.

В 5,30 ч се свързвам с устройство за терапия с импулсно електромагнитно поле

Това намалява възпаленията, които са причина за редица хронични заболявания и стареене. Терапията подобрява вариабилността на сърдечната ми честота, което е времето между ударите на сърцето, и го намирам за много основателно”, продължава специалистката по здравословен начин на живот.

6 ч: време за дихателни упражнения, молитва и медитация

Следва едно бързо протеиново кафе (кафе, смесено с протеинов прах), което ѝ осигурява около 20 г протеин. После Кeла посвещава около 50 мин на физически кардиоупражнения и упражнения за разтягане. Когато слънцето изгрее, излиза на открито, за да може слънчевата светлина да даде сигнал на тялото и мозъка да се събудят. “Това е много важно.”

7 ч: детоксикация

В повечето дни това е моментът за сауна, с която започва детоксикацията на организма и активирането на движението на кръвта. Три пъти седмично за 15 мин Кeла използва ултрачервена сауна, която дава енергия.

7,30 ч: закуска

За нея американката използва само органични продукти и регенеративно отглеждани продукти (от почви, които са подобрени). Обикновено се храни с яйца, ферментирали моркови и салати. Избягва на всяка цена обработени храни. Опитва се да изяжда по около 120 грама протеин дневно. “Може да последвам това с малко кокосово кисело мляко с тъмни горски плодове. Пия само изворна вода от чаша, за да избегна микропластмасата”, продължава 33-годишната жена.

В 8 е часът за витамини

Приемам около 20 добавки на ден, продиктувани от тримесечните ми кръвни показатели. Също така приемам добавки за дълголетие, като NMN (никотинамид мононуклеотид), който помага на тялото да произвежда енергия и сила, и спермидин, който е важен за клетъчния растеж. Веднъж седмично може да правя други биометрични изследвания като например изследване на здравето на белите дробове със спирометър, който измерва количеството въздух, издишвано за 1 секунда. Също така измервам кръвното си налягане и силата на захващане - слабата сила на захващане е свързана с редица заболявания”, въвежда Кела в тайните на добрата си форма.

11 ч: работа в цикли по 90 минути, в паузите - дихателни упражнения

Барнс-Ленц споделя, че работи на сегменти от по 90 минути. Когато работата е на бюро, тя оставя телефона си и останалите електронни устройства в другата страна на стаята, за да не я разсейват.

“В паузите правя дихателни упражнения, за да намаля стреса, а също така използвам специален уред за намаляване на оксидативния стрес и възстановяване на ежедневните увреждания на клетките. Използвам и стол, който е добър за позата на тялото.” Ако работата ѝ изисква телефонни разговори, Кела ги прави по време на разходка в квартала, в който живее. Обичайно изминава по 15 000 крачки в бърз ход.

13 ч: студена вана

“Когато се върна, се къпя със студена вода за обеден енергиен прилив. Вземам баня при 13 градуса по Целзий, така че не е ледена. Чувствам, че това може да е по-добра температура за жените и го правя само през първата половина на менструалния си цикъл, тъй като не съм толкова издръжлива през втората половина.

Преди правех много по-студени бани, но много от тези протоколи бяха проектирани от мъже за мъже, а аз опитвам да оптимизирам здравето на жените. Понякога отделям време, за да се съсредоточа върху дълголетието на кожата си, като например микроигла или лазерна терапия”, разказва експертката по благополучие.

14 ч: почивка в кислородна камера

Процедурата, на която идва ред, е няколко минути върху вибрационна плоча за цялото тяло, което помага на лимфния поток да детоксикира организма и подобрява плътността на костите. Един час на ден американката прекарва в хипербарна кислородна камера. Изследванията показват, че това повишаване на въздушното налягане може да подобри притока на кръв и да насити клетките с кислород.

В 17,30 ч започва половинчасова вечеря

След като е работила още час или два, Кeла започва да приготвя вечерята. Съпругът ѝ се връща от офиса около 17,30 ч и двамата скоро след това сядат на масата. Ранната вечеря е един от важните навици на семейството, тъй като тялото трябва да има между 3 и 4 часа да смели храната преди лягане. Това помага по-лесно да се постигне навлизане в дълбоките фази на съня.

Съпрузите се хранят разнообразно с дива сьомга или месо от хранени с трева телета, пресни зеленчуци, авокадо, запечени домати, плодове. Няколко пъти седмично на масата се слагат въглехидрати като печени сладки картофи.

18 ч: 50 минути разходка със съпруга без телефони

Така те не само регулират нивата на кръвната си захар и намаляват стреса, но и използват възможността да общуват помежду си. Според Кeла общуването е ключов фактор за дълголетието, затова тя всеки четвъртък излиза да се разхожда с приятелките си. След това цялата компания отива да вечеря в дома й. “Тъй като приятелките ми знаят, че ям рано и не се храня навън, те се съобразяват с мен”, спокойна е американката.

19 ч: семейството заедно наблюдава залеза

Това е добре за циркадните ритми и показва на тялото по естествен начин колко е часът. В този момент съпрузите превключват светлините към червено. Синята светлина блокира мелатонина и нарушава добрия сън, докато червената светлина поставя организма в парасимпатично състояние на спокойствие и отпуснатост.

20 ч - спокойни занимания

Кела, която е против телевизорите, чете, а съпругът ѝ, който е в развлекателната индустрия, гледа телевизия, за да е в курса на ставащото.

20,30 ч: сън в клетката на Фарадей

Американската биохакерка си ляга винаги в този час и заспива най-късно в 21 ч, за да има достатъчно дълбок и дълъг сън. Съпрузите спят в клетка на Фарадей (Фарадеев кафез), която блокира вредни електромагнитни вълни. Спалнята е напълно затъмнена до степен човек да не може да вижда дори ръцете си. В къщата има и многобройни филтри за пречистване на въздуха. Матраците са органични, със заземяващи подложки за намаляване на възпаленията. И така до следващата сутрин.

Други от Сила за живот

Консумирането на ядки може да намали риска от деменция

Деменцията се оказва много трудна за лечение с медикаменти, но може би в диетата ни вече се крият тайни съставки, които подпомагат мозъка. Проучване, проведено сред повече от 50 000 участници в

Проучване откри ключов протеин, разпространяващ болестта на Паркинсон

Израелски учени са идентифицирали перспективен нов фактор в развитието на болестта на Паркинсон, който може да проправи път към по-ефективно лечение и генетичен скрининг

Минералната вода край село Злати войвода помага при лечението на бъбреци и гастрит

Над 20 хил. на месец посещавали Сливенските минерални бани, днес курортът е запуснат и общината търси начин да върне славата на курорта Водата има вкус на желязо и мирис на сероводород и е с ниска

Корейската козметика - ефективна грижа за лицето или маркетингов трик?

Съществуват известни различия в кожата на азиатците и европейците, които е възможно да повлияят на ефекта от продуктите През последните няколко години корейската козметика безапелационно отвя всички

Изследване разкрива как мозъкът „опреснява“ спомените

Американски учени разкриха как мозъкът „опреснява" спомените, съобщава ЮПИ. Резултатите от изследването бяха публикувано в списание Nature, цитирано от БТА

>