Анри Кулев показва рисунките от “24 часа” на изложба в Габрово

24.10.2024 07:43
Анри Кулев
Една от рисунките на Анри Кулев, която ще бъде показана в изложбата

“Парченца време” се казва самостоятелната изложба на Анри Кулев, която той ще открие днес в Музея на хумора и сатирата в Габрово. Тя е част от 4-те експозиции от “Карикатурен салон” 2024, които може да бъдат разгледани на 2-ия и 4-ия етаж в музея до края на февруари 2025 г.

Изложбата на Анри Кулев ще е в зала 7, а темата е в тон с парламентарните избори. Впрочем много от илюстрациите му са публикувани и на страниците на “24 часа”, където той е сред знаменитите автори на рисунки с актуални сюжети.

Тази година художникът беше удостоен от музея с плакета “Светът е оцелял, защото се е смял”, като получи и право на самостоятелна изложба.

В зала "Стефан Фъртунов" ще са разположени останалите 3 експозиции със селекции от 49-ата Национална изложба на карикатурата, от 13-ия Международен конкурс за карикатура "Маслината", който се провежда в Кирения, Кипър, и от Първия международен конкурс "Вода, река, хора" в Русе.

Други от Възход и падение

Джеймс Камерън влезе в клуба на режисьорите милиардери

Носителят на "Оскар" Джеймс Камерън вече е в елитната компания на режисьорите милиардери в Холивуд, съобщи "Варайъти", позовавайки се на публикация в сп. "Форбс"

БАН присъди своята годишна награда „Съживено наследство“ на скулптора Георги Чапкънов

Институтът за изследване на изкуствата към Българската академия на науките (БАН) присъди своята годишна награда „Съживено наследство" (Animated Heritage) за особен принос в творческата интерпретация

На 16 декември рожден ден имат

Стоян Ставрев, управител на “Българска консултантска организация” ЕООД, член на УС на КРИБ Проф. д-р Бисер Славков, финансист, член на УС на Централна кооперативна банка Борислав Сандов

Парцалев сбъдна мечтата си – “изигра” Дон Кихот, а Лили Иванова – своята: да пее за великия актьор

Георги Парцалев сбъдна мечтата на живота си, макар и посмъртно - да изиграе ролята на Дон Кихот. Стана възможно благодарение на холографската техника, която оживи образа му в зала 1 на НДК

Веселин Маринов и Любо Нейков гости в новогодишното шоу на БНТ

БНТ прави спектакъл в три части за новогодишната вечер. Започва със “Сватбарски мераци”, в което ще пеят Николина и Мария Чакърдъкови, Гуна Иванова и нейните внучки, Глория

>