Илиан Илиев продължава без загуба, взе втора победа с националите - 1:0 над Северна Ирландия в Пловдив

08.09.2024 21:04
Снимка: Botev Plovdiv

България победи с 1:0 Северна Ирландия във втория си мач от Лигата на нациите, като победния гол вкара Кирил Десподов в 40-ата минута.

Двубоят от Група 3 на Лига С се игра на стадион „Христо Ботев" в Пловдив.

Българският национален отбор откри резултата в 40-ата минута. Северноирландците допуснаха поредна неточност при изнасянето на топката пред наказателното си поле.

Вратарят Пийкок-Феръл опита да комбинира с Балард, ала Алекс Колев се придвижи отлично и открадна топката под носа на Балард.

Последва успореден пас към Десподов, който от няколко метра нямаше как да сбърка към опразнената врата - 1:0 за българите.

Преди това българите два пъти удариха гредите.

След почивката гостите бяха по-активни, но стигнаха само до едно положение от така наречените чисти, при които вратарят Димитър Митов спаси.

Треньорът Илиан Илиев продължава да е без загуба като национален селекционер вече в осми мач, като срещу Северна Ирландия взе втора победа.

Първата бе през март срещу Танзания в Баку в така наречените "Серии ФИФА" отново с 1:0.

Стартовите състави:

България: Димитър Митов, Виктор Попов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Фабиан Нюрнбергер, Радослав Кирилов, Георги Костадинов, Илия Груев, Кирил Десподов, Алекс Колев, Мартин Минчев.

Северна Ирландия: Бейли Пийкок-Фарел, Трей Хюм, Даниел Балард, Пади МакНеър, Кийрън Браун, Джамал Люис, Джордж Савил, Шей Чарлс, Айзък Прайс, Дион Чарлс, Конър Брадли.

Други от Футбол

Големият голмайстор Тото Скилачи загуби битката с рака

Един от на-големите голмайстори на Италия Салваторе "Тото" Скилачи почина на 59-годишна възраст, губейки битката с рака на дебелото черво в клиника в Палермо

Керкез: Щастлив съм, че не ни вкараха

Наставникът на "Ботев" (Пд) Душан Керкез коментира победата над "Берое" с 1:0 в Стара Загора:  "Трябваше да вкараме гол по-рано и да бъдем по-спокойни. Не е леко да победиш тук

"Ботев" (Пд) излъга 1:0 "Берое" и се изравни с лидера "Левски"

"Ботев" (Пд) излъга 1:0 "Берое" в Стара Загора в мач от 12-ия кръг на елита ни, който обаче идва след 7-ия заради промяна в прогламата. Кристиан Нвачусву донесе трите точки за "канарчетата" с гол в

С два гола в добавеното време "Хебър" изравни "Локомотив" (Пд) на "Лаута"

С два гола в добавеното време на мача "Хебър" стигна до точка при гостуването си на "Локомотив" (Пд) в първа среща от 12-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха вълнуващ двубой