През Маказа минават за 15 мин към България, на Кулата също бързо става, опашки има в Кресна
Възможно е надвечер да се сбъдне прогнозата за тапи, ако нашенци са били на плажа до късно и после поемат към България
Не повече от 15–20 минути се чака за влизане у нас през Маказа, разказаха пловдивчани, които се прибират от Гърция.
Границата на влизане от Гърция към България през Кулата се минава за десетина минути, съобщават нашенци, които се прибират от дългия уикенд в южната ни съседка.
Очакванията километричните колони да са от гръцка страна засега не се оправдават. Проверката на документите става бързо, но задръстването вече е преди Кресна в посока към София, където свършва магистрала "Струма". Там в събота следобед имаше дълги колони и тапата бе страхотна, като десетина километра се минаваха за повече от час. Сега колоната се движи с около 20 км в час. Някои избират да минат по стария път около Сандански.
Най-вероятно почиващи на Бяло море, тръгнали на 1 септември, се върнаха на 7-и, а тези, които пък заминаха на 5-и, са си взели ден отпуск - понеделник и ще се приберат утре, за да избегнат очаквания трафик днес, коментират необичайната ситуация пътуващи редовно за плаж на Бяло море.
Възможно е обаче в късния следобед и вечерта наистина да се сбъдне прогнозата за тапи и на влизане у нас, и по пътя от Сандански до Симитли, ако туристите останат на плажа до по-късно и след това поемат към България.
И на влизане от Гърция към Маказа има опашка, на пътници съобщават, че се минава за 15–20 минути. Колоната е до онзи пункт, където по време на пандемията гърците правиха тестове на влизащите.
"Чакахме не повече от 15 минути. Проверките са формални, само поглеждат личните карти, без да правят справки в компютъра и казват: "Лек път", разказаха пловдивчани, които днес си пристигнаха след едноседмична почивка на Бяло море.
"Не бързайте! Изкарайте си плажа до късно. После си направете една хубава вечеря и тогава поемете към България. В 22 часа и на двата пункта – Кулата и Маказа, ви гарантирам, че няма да чакате", съветва сънародник с опит в преминаването на българо–гръцката граница.