Хавиер Ибанес спечели бронз за България в Париж

08.08.2024 23:26 Найден Тодоров
Хавиер Ибанес беше подсигурил първия медал за България от олимпийските игри, а тази вече медалът се оказа бронзов. СНИМКА: НАЙДЕН ТОДОРОВ

Хавиер Ибанес спечели бронзов медал за България в категория до 57 кг от боксовия турнир на олимпийските игри в Париж.

Както и обеща, натурализираният кубинец остави сърцето си на ринга в полуфинала срещу Мунарбек Уулу, но съдиите присъдиха победата на киргизстанеца с 4:1 гласа.

За да стигне до полуфинала и до медалите, Ибанес спечели над украинеца Айдер Абдураимов и над японеца Шудай Харада. След загубата от Уулу медалът му остана бронзов.

Хавиер всъщност беше първият спортист, осигурил медал за България на олимпийските игри. Класирайки се на полуфинал, той стана сигурен медалист. От изхода на мача с Уулу зависеше дали ще продължи и към титлата и изпяването на българския химн, който обеща да научи. Ибанес бе спрян в полуфиналната битка, но все пак именно той даде тон за последвалите български успехи в Париж.

В битката за златото на 10 август киргизстанецът Мунарбек Уулу ще се изправи срещу водача в схемата и шампион от Азиатските игри Абдумалик Халоков (Узбекистан).

Други от Други спортове

Стефка или Ярослава III. Могъща, ама 210 сантиметра само от четири опита? (Графики)

158 пъти опитаха да изравнят или подобрят постижението на Костадинова и не успяха Людмила Жечева-Андонова първа вдига летвата на 209 см, Венелина Венева е единствената

Мениджърът на Иман Халиф: Тя не се грижи за външния си вид, сигурно затова казват, че е мъжкарана

Срещнах Иман преди 2 години по време на Средиземноморските игри в Оран, Алжир. Видях я за първи път по време на четвъртфиналните битки. Това разказа мениджърът на Иман - Насер Йефса пред Нова тв

Бербатов с Григор и Джокович: Балканската връзка е силна

Балканската връзка е силна. Играта вчера в София беше страхотна. Това написа във фейсбук профила си футболистът Димитър Бербатов и сподели снимка с тенисистите Григор Димитров и Новак Джокович

С 26 отбора от 17 страни започна световното по спортен риболов на Гребната база

Четвъртото световно първенство по спортен риболов в дисциплината „Свободен стил Метод Фидер" стартира с първите си два тренировъчни дни в Пловдив. В съревнованието на Гребния канал участват 26 отбора