Четвърти медал за България от олимпиадата! Кимия Ализаде с бронз в таекуондото

08.08.2024 22:33
Кимия Ализаде на фона на българското знаме на излизане за мач от олимпийския турнир по таекуондо в париж. СНИМКИ: ЛЮБОМИР АСЕНОВ, LAP.BG
Кимия Ализаде тренира в Париж.

Кимия Ализаде взе четвърти медал за България, след като победи с 2:1 рунда поставената под номер 1 в категория до 57 килограма в таекуондото Жонгши Луо (Китай).

Първият рунд спечели след 0:0, но с предпочитание на съдиите. Във втория китайката все пак успя с удар в главата за три точки и в крайна сметка го спечели с 4:0 и заради едно предупреждение на Кимия. 40 секунди преди края на третия Кимия поведе с 3:0, но само след 3 секунди китайката изравни. 10 секунди Кимия нанесе нов удар в главата на съперничката, а китайката върна само 2 след удар в тялото.

След като в първия си двубой на игрите натурализираната иранка, състезаваща се за България, бе победена драматично в последните секунди от сънародничката си от Иран Нахид Кияни, впоследствие бе изтеглена на репешаж, тъй като Нахид стигна до битката за златото.

С две победи Кимиа стигна до бронза.

26-годишната Ализаде спечели бронз и за родината си Иран на игрите в Рио 2016, но вече се състезава за България и донесе първо отличие за страната със златото на Евро 2024 в Белград, макар и в по-горната категория до 62 килограма.

Сега извоюва и олимпийски бронз.

Други от Други спортове

Мениджърът на Иман Халиф: Тя не се грижи за външния си вид, сигурно затова казват, че е мъжкарана

Срещнах Иман преди 2 години по време на Средиземноморските игри в Оран, Алжир. Видях я за първи път по време на четвъртфиналните битки. Това разказа мениджърът на Иман - Насер Йефса пред Нова тв

Бербатов с Григор и Джокович: Балканската връзка е силна

Балканската връзка е силна. Играта вчера в София беше страхотна. Това написа във фейсбук профила си футболистът Димитър Бербатов и сподели снимка с тенисистите Григор Димитров и Новак Джокович

С 26 отбора от 17 страни започна световното по спортен риболов на Гребната база

Четвъртото световно първенство по спортен риболов в дисциплината „Свободен стил Метод Фидер" стартира с първите си два тренировъчни дни в Пловдив. В съревнованието на Гребния канал участват 26 отбора

Уникалните спортисти - участвали на олимпиада и паралимпиада

20 са хората, които трябва да влязат в златната книга на световния спорт. Те участват и на олимпиади със здравите, и на паралимпиада. Преди да съществуват игрите за инвалиди, има истински феномени

След пауза от 5 г. Тихомир Иванов се завърна в Диамантената лига със 7-о място

Олимпийският шампион от Токио Джанмарко Тамбери от Италия спечели състезанието в скока на височина при мъжете в Диамантената лига в полския град Хожув