Велик Семен Новиков се пребори за олимпийска титла за България!

08.08.2024 21:48 Найден Тодоров
Семен Новиков развява българското знаме, след като спечели олимпийската титла. СНИМКА: ЛЮБОМИР АСЕНОВ, LAP.BG
Семен Новиков излиза за финала на олимпийските игри в Париж. СНИМКА: ЛЮБОМИР АСЕНОВ, LAP.BG

Семен Новиков спечели олимпийска титла  за България от олимпийските игри в Париж.

Украинецът с български паспорт победи иранеца Алиреза Мохмадиани със 7:0 във финала в категория 87 кг в класическата борба.

Новиков спечели първата техническа точка, след като съперникът му бе поставен в партер за пасивност. Семен реализира и успешна атака - носене за 2 точки и поведе с 3:0. Така завърши първата част.

Новиков продължи да атакува и с началото на втората част - записа важна точка за 4:0, макар да не успя да се възползва от последвалия партер. С избутвания извън кръгя Семен стигна до 7:0.

Това е първи медал за мъжката ни борба от Пекин 2008 година, когато взехме три бронза чрез Явор Янакиев, Кирил Терзиев и Радослав Великов.

Последната титла за България в мъжката борба е от Сидни преди 24 г., спечелена от Армен Назарян.

Други от Други спортове

Бербатов с Григор и Джокович: Балканската връзка е силна

Балканската връзка е силна. Играта вчера в София беше страхотна. Това написа във фейсбук профила си футболистът Димитър Бербатов и сподели снимка с тенисистите Григор Димитров и Новак Джокович

С 26 отбора от 17 страни започна световното по спортен риболов на Гребната база

Четвъртото световно първенство по спортен риболов в дисциплината „Свободен стил Метод Фидер" стартира с първите си два тренировъчни дни в Пловдив. В съревнованието на Гребния канал участват 26 отбора

Уникалните спортисти - участвали на олимпиада и паралимпиада

20 са хората, които трябва да влязат в златната книга на световния спорт. Те участват и на олимпиади със здравите, и на паралимпиада. Преди да съществуват игрите за инвалиди, има истински феномени

След пауза от 5 г. Тихомир Иванов се завърна в Диамантената лига със 7-о място

Олимпийският шампион от Токио Джанмарко Тамбери от Италия спечели състезанието в скока на височина при мъжете в Диамантената лига в полския град Хожув

Радо Янков трупа сили за новия сезон (Снимки)

Единственият български спортист носител на световната купа на ФИС Радослав Янков продължава с тренировките за новия сезон, съобщават от ски федерацията ни. Той се подготвя в София в родното Чепеларе