Треньорът на "Ботев": Съжалявам, че не зарадвахме феновете с победа. Ние сме селяци и сърби и българи. Ако трябва ще напусна

28.07.2024 23:43 24 часа Пловдив онлайн
Старши треньорът на Ботев" Душан Керкез.

Съжалявам, че не зарадвахме нашите фенове с победа. Те бяха фантастични в този мач. Това заяви старши треньорът на "Ботев" Душан Керкез след пловдивското дерби с "Локомотив", завършило 2:2.  Той добави, че през първата част неговите футболисти са играли на високо ниво и е трябвало да вкарат още голове и да решат изхода на двубоя.

„През второто полувреме нямахме тактическа дисциплина както в първото. Трябва да си извадим поуките, как да контролираме мачовете Всичко се обърка в първите 10- 15 минути на втората част.
Всеки един двубой вкарвам състезатели, които могат да променят мача. Но наистина не ми хареса второто полувреме. Чувствам се разочарован. Имаме футболисти, които не са достатъчно зрели. Те трябва да направят своите изводи и да продължат да работят.
Когато допуснем гол, защо да виним само вратаря. Ако бяхме използвали шансовете си, щяхме да победим въпреки неговата грешка.
Сигурен съм, че този ритъм четвъртък – неделя е объркващ за някои футболисти. Но ако искаме да сме на европейско ниво трябва да свикнем да играем така.  Само на Балканите отлагаме мачове", заяви още Душан Керкез. Той разказа и неприятна история.

„Когато играхме с "Панатинайкос" приятелката на един от моите играчи разхождаше кучето си  някой я замеря с домат. Заради неговите грешки по време на мача. Това е срам да се случва в Пловдив. Заради неговите грешки по време на мача.  Знам, че въпросният човек навярно е бил много пиян, но някои хора, които критикуват, трябва да знаят, че подобни неща може да се случат. Може би някой друг ще хвърли нещо друго. Може да се случи и на друг, и на моята жена. Знам, че истинските ботевисти не правят така. Може и да е фен на друг отбор, аз не знам. Но това се случи. „Ще застана пред моите играчи и ако трябва да напусна, ще го направя още днес. Но това не може да се случва. Затова, че някой е направил грешка по време на мач, да се хвърлят домати по жена му е неприемливо. Само на Балканите това може да се случи. Само в нашите държави. Ние сме селяци всички – и сърби, и българи. Искаме в Европа? Как?", разкри наставникът на "канарчетата".

Други от Футбол

ЦСКА 1948 надви с 2:0 Локо (Пд) на "Лаута"

Отборът на ЦСКА 1948 победи с 2:0 "Локомотив" (Пд) като гост в първия мач от 9-ия кръг на футболната Първа лига. Играчите на Валентин Илиев стигнаха до успеха с два гола само в рамките на 7 минути

Големият голмайстор Тото Скилачи загуби битката с рака

Един от на-големите голмайстори на Италия Салваторе "Тото" Скилачи почина на 59-годишна възраст, губейки битката с рака на дебелото черво в клиника в Палермо

Керкез: Щастлив съм, че не ни вкараха

Наставникът на "Ботев" (Пд) Душан Керкез коментира победата над "Берое" с 1:0 в Стара Загора:  "Трябваше да вкараме гол по-рано и да бъдем по-спокойни. Не е леко да победиш тук

"Ботев" (Пд) излъга 1:0 "Берое" и се изравни с лидера "Левски"

"Ботев" (Пд) излъга 1:0 "Берое" в Стара Загора в мач от 12-ия кръг на елита ни, който обаче идва след 7-ия заради промяна в прогламата. Кристиан Нвачусву донесе трите точки за "канарчетата" с гол в

С два гола в добавеното време "Хебър" изравни "Локомотив" (Пд) на "Лаута"

С два гола в добавеното време на мача "Хебър" стигна до точка при гостуването си на "Локомотив" (Пд) в първа среща от 12-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха вълнуващ двубой