Ето кои българи и кога ще участват днес на олимпийските игри в Париж

26.07.2024 21:07
Петър Мицин Снимка: World Aquatics

10 ч: Гребане, скиф, серии: Кристиян Василев е в шеста серия,първите трима от всяка серия се класират на 1/4-финал, останалите на репежаш

11,12 ч: Гребане, скиф, серии: Десислава Ангелова е в пета серия, първите три от всяка серия се класират на 1/4-финал, останалите на репежаш

11,30 ч: Стрелба, 10 м пистолет, квалификации: Кирил Киров, само най-добрите осем се класират за финала на другия ден

12,45 ч: Плуване, 400 м св. стил, серии: Петър Мицин е във 2-и коридор на пета серия, за финала се класират само осемте най-бързи от всички серии

13,30 ч: Спортна стрелба, 10 м пистолет, квалификации: Антоанета Костадинова, само най-добрите осем се класират за финала на другия ден

15 ч: Бадминтон, двойки, групи: Габриела Стоева/Стефани Стоева – Нга Тин Еюн/Пюй Лам Еюн (Хонконг)

18,06 ч: Бокс, 63,5 кг, 1/16-финал: Радослав Росенов – Баходур Усмонов (Тадж)

21 ч: Спортна гимнастика, квалификации: Кевин Пенев е в субдивизия 3

21,42 ч: Плуване, 400 м св. стил, финал: евентуално Петър Мицин

Други от Други спортове

С 26 отбора от 17 страни започна световното по спортен риболов на Гребната база

Четвъртото световно първенство по спортен риболов в дисциплината „Свободен стил Метод Фидер" стартира с първите си два тренировъчни дни в Пловдив. В съревнованието на Гребния канал участват 26 отбора

Уникалните спортисти - участвали на олимпиада и паралимпиада

20 са хората, които трябва да влязат в златната книга на световния спорт. Те участват и на олимпиади със здравите, и на паралимпиада. Преди да съществуват игрите за инвалиди, има истински феномени

След пауза от 5 г. Тихомир Иванов се завърна в Диамантената лига със 7-о място

Олимпийският шампион от Токио Джанмарко Тамбери от Италия спечели състезанието в скока на височина при мъжете в Диамантената лига в полския град Хожув

Радо Янков трупа сили за новия сезон (Снимки)

Единственият български спортист носител на световната купа на ФИС Радослав Янков продължава с тренировките за новия сезон, съобщават от ски федерацията ни. Той се подготвя в София в родното Чепеларе