Европейската шампионка в спринта Радина Величкова финалистка и в скока на дължина

20.07.2024 17:04
Радина Величкова

Европейската шампионка в спринта на 100 метра Радина Величкова от първенството в Банска Бистрица (Словакия) се класира на финала в скока на дължина.

16-годишната пловдивчанка се нареди сред най-добрите 12 в дисциплината. Тя постигна 5,86 метра в квалификациите и влезе на финала с десето постижение до момента. Другата българка в дисциплината Карина Цончева не успя да запише успешен опит.

Финалът в скока на дължина е утре от 11,40 часа българско време.

Величкова стартира и в щафетата 100+200+300+400 метра. Българките в състав Радина Величкова, Рая Димитрова, Анна Миланова и Кристина Петкова завършиха четвърти в своята серия, но след това бяха дисквалифицирани.

В същата дисциплина при юношите България в състав Здравко Здравков, Християн Касабов, Деян Цветанов и Павел Грозев завърши на пета позиция в своята серия с 2:00.13 минути, като изпревариха тима на Португалия.

За финал в тройния скок при мъжете се класира и българинът Зинга Барбоса Фирмино, който се нареди десети в пресявките с 14.67 метра.

Други от Други спортове

С 26 отбора от 17 страни започна световното по спортен риболов на Гребната база

Четвъртото световно първенство по спортен риболов в дисциплината „Свободен стил Метод Фидер" стартира с първите си два тренировъчни дни в Пловдив. В съревнованието на Гребния канал участват 26 отбора

Уникалните спортисти - участвали на олимпиада и паралимпиада

20 са хората, които трябва да влязат в златната книга на световния спорт. Те участват и на олимпиади със здравите, и на паралимпиада. Преди да съществуват игрите за инвалиди, има истински феномени

След пауза от 5 г. Тихомир Иванов се завърна в Диамантената лига със 7-о място

Олимпийският шампион от Токио Джанмарко Тамбери от Италия спечели състезанието в скока на височина при мъжете в Диамантената лига в полския град Хожув

Радо Янков трупа сили за новия сезон (Снимки)

Единственият български спортист носител на световната купа на ФИС Радослав Янков продължава с тренировките за новия сезон, съобщават от ски федерацията ни. Той се подготвя в София в родното Чепеларе