Мартин Нанчев завърши пети на 1000 мeтра на едноместно кану на Световното за юноши и младежи в Пловдив

20.07.2024 16:02 24 часа Пловдив онлайн
Мартин Нанчев (в синьото кану)

Мартин Нанчев се класира пети  на едноместно кану на 1000 метра при юношите на провеждащото се в Пловдив Световно първенство. Роденият през 2006 г. българин се бори последно за медалите, но не успя. Златото спечели Матеус Нунес (Бразилия), среброто - Ксюбиао Жонг (Китай), а бронзът - Милан Гяни (Унгария).
България заслужи участие в четири финала до момента, като родните състезатели имат две пети, едно шесто и едно осмо място досега.
Дария Павлюк е пета в света на едноместно кану 1000 м при девойките.
Бранимир Христов и Преслав Симеонов са шести в света на двойка каяк 1000 м при младежите до 23 г.
Давид Кивел, Мартин Теодосиев, Павел Владимиров и Виктор Тодоров станаха осми в света на четворка кану 500 м при юношите.
Памела Иванова и Ванеса Димитрова завършиха пети във Финал Б на двойка каяк 500 м за жени до 23 г.
Никола Димов и Кристиян Георгиев завършиха пети във Финал Б на двойка каяк 500 м при юношите.

Други от Други спортове

Общината отличи 54 световни и европейски медалисти от Пловдив

Пловдивският спорт има богато минало, но има и бъдеще и неслучайно нашият град е спортна столица на България, каза зам.-кметът Николай Бухалов 54-ма световни и европейски медалисти от пловдивските

Трети медал за България от европейското по бокс в София

България продължава силното си представяне на eвропейското първенство по бокс за мъже и жени до 23 години. След Радослав Росенов (60 кг) и Уилиам Чолов (75 кг) страната има още един медал на

Коравата Хедър се би пред 20-хилядна тълпа, а сега се чуди как да си плати тока

С всеки следващ удар част от мозъка ми умираше и накрая почти не остана с какво да живея, проплака бившата световна шампионка в категория "перо" Тя не вижда с лявото око заради огромния оток