13 461 дни Стефка Костадинова бе на върха на света! (обзор)

07.07.2024 23:00
Стефка Костадинова ликува през 1987 г. в Рим. Снимка: Архив

13 461 дни, или 36 г., 10 месеца и 7 дни Стефка Костадинова бе на върха на света.

22-годишната украинка Ярослава Магучих счупи нейния световен рекорд в скока на височина, като направи 210 см на турнира от Диамантената лига в Париж.

“Има някаква символика в това, че новината ме застига в Рим, където съм на посещение и където преди 37 години скочих тези прословути 209 см. Сега Магучих скочи 210 см в Париж, където може би също символично след дни започват олимпийските игри”, коментира Костадинова успеха на украинката.

19-годишната Пламена Миткова дебютира в Диамантената лига по лека атлетика с второ място на турнира в Париж. Най-добрата ни състезателка в момента скочи 6,78 метра, което бе само на 4 см от победителката Лариса Япочино (Италия). На трето място остана Канеша Бъркс от САЩ с 6,73 м.

Топфаворитките за титлата на олимпиадата претърпяха доста сериозен крах. Германката Малайка Михамбо остана едва седма с 6,60 м, а сръбкинята Ивана Шпанович бе едва 11-а с 6,17 м.

Други от Други спортове

Бербатов с Григор и Джокович: Балканската връзка е силна

Балканската връзка е силна. Играта вчера в София беше страхотна. Това написа във фейсбук профила си футболистът Димитър Бербатов и сподели снимка с тенисистите Григор Димитров и Новак Джокович

С 26 отбора от 17 страни започна световното по спортен риболов на Гребната база

Четвъртото световно първенство по спортен риболов в дисциплината „Свободен стил Метод Фидер" стартира с първите си два тренировъчни дни в Пловдив. В съревнованието на Гребния канал участват 26 отбора

Уникалните спортисти - участвали на олимпиада и паралимпиада

20 са хората, които трябва да влязат в златната книга на световния спорт. Те участват и на олимпиади със здравите, и на паралимпиада. Преди да съществуват игрите за инвалиди, има истински феномени

След пауза от 5 г. Тихомир Иванов се завърна в Диамантената лига със 7-о място

Олимпийският шампион от Токио Джанмарко Тамбери от Италия спечели състезанието в скока на височина при мъжете в Диамантената лига в полския град Хожув

Радо Янков трупа сили за новия сезон (Снимки)

Единственият български спортист носител на световната купа на ФИС Радослав Янков продължава с тренировките за новия сезон, съобщават от ски федерацията ни. Той се подготвя в София в родното Чепеларе