Англия се промуши на 1/2-финал след дузпи срещу Швейцария

06.07.2024 21:43
Вратарят на Англия Джордан Пикфорд се радва на успеха. Снимка фейсбук

Англия се класира на 1/2-финалите на европейското след като триумфира след изпълнение на дузпи над Швейцария.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1. Така и третия 1/4-финал на европейското се игра 120 минути, а втори се реши след дузпи.

При 11-метровите  вратарят Пикфорд хвана първата на Мануел Аканджи, а Палмър, Белингам, Сака, Тоуни и Трент Александър-Арнолд бяха безгрешни. След пропуска на Аканджи за швейцарците бяха точни Шер, Шакири и Амдуни.

Това бе първа победа на англичаните след дузпи на европейско за първи път от 1996 година насам, когато отстраниха Испания на 1/4-финал. От този момент три пъти се провалиха, включително  и на финала на последното, когато загубиха от Франция след изпълнение на 11-метрови.

Емболо изведе швейцарците напред в 75-ата минута. Попадението дойде след перфектно центриране на Ндойе и нападателят изправари Конса.

В 80-ата минута обаче Букайо Сака върза двама противници и със страхотен удар изравни.

В първата част нямаше нито един точен удар в двете врати. Той дойде чак в 51-ата минута, когато  Конса изпусна Емболо, но Джордан Пикфорд спаси удара на нападателя. Вторият бе гол. А британците вкараха с единственото си точно изпълнение.

Британците стоха малко по-добре на терена през първото полувреме, но искаха да влязат с топката във вратата. От началото на втората част обаче Швейцария тръгна доста по-смело напред.

Англия: Пикфорд - Уокър, Стоунс, Конса (78-Палмър) - Трипиър (78-Езе), Мейну (78-Шоу), Райс, Сака - Белингам, Фоудън (115-Александър-Арнолд) - Кейн (109-Тоуни).

Швейцария: Зомер - Шер, Аканджи, Р. Родригес - Ридер (64-Цубер), Фройлер (118-Сиеро), Джака, Ебишер (118-Амдуни) - Ндойе (99-Закария), Емболо (109-Шакири), Варгас (64-Видмер).

Жълти картони: Кейн; Шер, Видмер.

Други от Футбол

Англия има нов селекционер, германец е

Англия има нов национален селекционер и той е представител на държавата, която може да бъде опредена като най-върлия съперник във футбола на неговата родина - Германия Според информации на

Синът на Гунди: Баща ми напълни трибуните и днес

Синът на Георги Аспарухов - Андрей, изля емоциите си от премиерата на филма за легендарния си баща и любовта им с майка му Величка. Няколко дни трябваха на Андрей Аспарухов, за да коментира видяното

България не можа да бие Люксембург пред 16 хил. в Пловдив, рекорд за Илиан Илиев, но окапахме за Северна Ирландия

България за трети пореден път не успя да победи Люксембург. Селекцията на Илиан Илиев направи 0:0 с държавата, която допреди няколко години бе сочена футболно джудже в 3-и мач от група 3 в дивизия

Почина легендарният пловдивски треньор Атанас Драмов, извел "Локо" до първата купа

На 11 октомври, на 81 години, почина един от най-големите пловдивски треньори Атанас Драмов! Той оставя незаличима диря в историята на пловдивския футбол и вечни спомени в сърцата на феновете