Наградиха екипа, отвел в затвора барикадиралия се в дома си Венцеслав Караджов да лежи до живот
Главният секретар на МВР отличи хората, довели до успешен край 10–часовата операция пред дома на бившия полицай
Помните ли армията полицаи, жандармеристи и служители на реда, които цяла нощ кръжаха пред дома на полицая с убитите родители Венцеслав Караджов в Пловдив и преговаряха с него? Това стана на улица "София", която бе задръстена от патрулки, пожарна, линейка и бронирани коли на спецзвеното за борба с безредиците. Чак на сутринта Караджов се предаде и беше отведен в затвора да излежава доживотната си присъда.
Имаше опасност да открие огън и да стане непоправимото. Това обаче не се случи и по тази причина главният секретар на МВР Димитър Кангалджиев днес пристигна в сградата на областната полиция в Пловдив, за да награди участниците в операцията.
Отличени за проявения висок професионализъм, самоотверженост и положени активни усилия за довеждане до успешния изход на почти 10-часовата операция са директорът на Главна дирекция "Жандармерия, специални операции и борба с тероризма" главен комисар Димитър Андонов, шефът на полицията в пловдивска област старши комисар Георги Чергов, началникът на отдел "Криминална полиция" комисар Георги Ташев, на сектор "Видеонаблюдение" главен инспектор Сивлин Бабаджанов, на група "Издирване" главен инспектор Петър Цънцаров, на Психологическата лаборатория главен инспектор Нели Костадинова и колегата ѝ инспектор Митко Иванов.
За личния си принос в добрата координация и непрекъснатото присъствие на място до приключване на акцията, признание от главен комисар Димитър Кангалджиев получиха и окръжната прокурорка Ваня Христева и заместничката ѝ Анна Викова.
На 16 май Върховният касационен съд окончателно потвърди доживотната присъда на бившия полицай, убил родителите си Цветан и Божура Караджови. "24 часа" пръв огласи новината и Караджов, който беше под домашен арест, се осведоми за решението. Оттам насетне ситуацията е ясна.
8 години по–рано той застреля с 8 куршума родителите си. До последно отричаше и по тази причина отказваше да лежи наказанието си.