Пловдивчанката Пламена Миткова седма с личен рекорд на европейското

12.06.2024 23:30
Пламена Миткова

Пламена Миткова приключи българското участие на европейското първенство по лека атлетика в Рим с престижното седмо място и нов личен рекорд от 6,80 метра. 20-годишната пловдивчанка бе напълно равностойна на най-добрите на континента в уникално силен финал.

Европейската титла спечели германката Малайка Михамбо с най-добро постижение в света за сезона със 7,22 метра. След нея остана Лариса Япикино с 6,94 метра, най-добро постижение в Европа за девойки до 23 години. Бронзът остана за португалката Агата де Соуза с 6,91 метра, лично постижение за сезона. Тя успя да надвие Микаеле Асани заради по-добър втори скок, след като тя записа същото постижение, но бе с 6,87 срешу 6,71 метра на Асани.

И пред Пламена бяха французойката Хилари Кпача с личен рекорд от 6,88 метра и Аник Кьолин (Швейцария) с 6,82 метра.

Реално постижението на Пламена е най-доброто за седмо място в историята на европейските първенства. До момента то бе 6,77 метра.

Други от Други спортове

Бербатов с Григор и Джокович: Балканската връзка е силна

Балканската връзка е силна. Играта вчера в София беше страхотна. Това написа във фейсбук профила си футболистът Димитър Бербатов и сподели снимка с тенисистите Григор Димитров и Новак Джокович

С 26 отбора от 17 страни започна световното по спортен риболов на Гребната база

Четвъртото световно първенство по спортен риболов в дисциплината „Свободен стил Метод Фидер" стартира с първите си два тренировъчни дни в Пловдив. В съревнованието на Гребния канал участват 26 отбора

Уникалните спортисти - участвали на олимпиада и паралимпиада

20 са хората, които трябва да влязат в златната книга на световния спорт. Те участват и на олимпиади със здравите, и на паралимпиада. Преди да съществуват игрите за инвалиди, има истински феномени

След пауза от 5 г. Тихомир Иванов се завърна в Диамантената лига със 7-о място

Олимпийският шампион от Токио Джанмарко Тамбери от Италия спечели състезанието в скока на височина при мъжете в Диамантената лига в полския град Хожув

Радо Янков трупа сили за новия сезон (Снимки)

Единственият български спортист носител на световната купа на ФИС Радослав Янков продължава с тренировките за новия сезон, съобщават от ски федерацията ни. Той се подготвя в София в родното Чепеларе