"Ботев" (Пд) и ЦСКА 1948 стигнаха до 0:0, отмениха гол на "канарчетата"

06.05.2024 22:18 24 часа Пловдив онлайн
"Жълто-черните" и "червените" не успяха да си вкарат гол. Снимка: Lap.bg

Антонио Вутов напусна заради травма

"Ботев" (Пловдив0 и ЦСКА 1948 завършиха  0:0 в мач от плейофите във втората четворка от efbet Лига.

Старши треньорът на домакините Душан Керкез даде почивка на двама от водещите футболисти Ивелин Попов и Антоан Конте, които имат натрупани жълти картони, и при получаване на нови, ще бъдат лишени от състезателни права в следващите срещи.

Във втората минута Джеймс Етоо от тима на "канарчетата" и Антонио Вутов от състава на столичани се сблъскаха и се наложи да получат медицински помощ. Футболистът на "червените" обаче не можа да продължи и бе заменен от Мартин Бойчев. В 12-ата минута Хидайет Ханкич изби удар на Евгений Сердюк. При ответната атака на "жълто-черните" Дилан Мертенс стреля, но вратарят на противника Петър Маринов спаси. Домакините натиснаха, но пропуски направиха Кристиан Нвачукву и Уме Емануел. Секунди преди почивката Радослав Кирилов от гостите стреля, Николай Минков блокира изстреля му, последва втори шут, но Хидайет Ханкич изби. Второто полувреме започна равностойно. В 60-ата минута Талис от гостите стреля от пряк свободен удар, на Ханкич изби. След четири минути Николай Минков от "жълто-черните" оправи коварен удар по диагонала, но Петър Маринов изби. В 74-ата минута Мартин Секулич излезе на удобна позиция, но противников бранител го притисна и не му позволи да се разпише.

В 85-ата минута Ивайло Видев от домакините стреля в гредата, топката попадна в Дилан Мертенс, който я вкара с глава във вратата на съперника. Съдията Георги Гинчев прегледа ситуацията със системата ВАР и отмени гола.

Други от Футбол

Англия има нов селекционер, германец е

Англия има нов национален селекционер и той е представител на държавата, която може да бъде опредена като най-върлия съперник във футбола на неговата родина - Германия Според информации на

Синът на Гунди: Баща ми напълни трибуните и днес

Синът на Георги Аспарухов - Андрей, изля емоциите си от премиерата на филма за легендарния си баща и любовта им с майка му Величка. Няколко дни трябваха на Андрей Аспарухов, за да коментира видяното

България не можа да бие Люксембург пред 16 хил. в Пловдив, рекорд за Илиан Илиев, но окапахме за Северна Ирландия

България за трети пореден път не успя да победи Люксембург. Селекцията на Илиан Илиев направи 0:0 с държавата, която допреди няколко години бе сочена футболно джудже в 3-и мач от група 3 в дивизия

Почина легендарният пловдивски треньор Атанас Драмов, извел "Локо" до първата купа

На 11 октомври, на 81 години, почина един от най-големите пловдивски треньори Атанас Драмов! Той оставя незаличима диря в историята на пловдивския футбол и вечни спомени в сърцата на феновете