Лудогорец" загуби от "Сервет" и отпадна от Европа, Бойко Борисов на мача

22.02.2024 21:10
Бойко Борисов на трибуните в Разград, за да подкрепи "Лудогорец" срещу "Сервет"

Доминаторът в българския футбол през ХХI век "Лудогорец" се опитва да стигне до втори европейски 1/8-финал в историята си.

12-кратните шампиони загубиха 0:1 от швейцарския "Сервет" у дома в реванша от плейофите за влизане в следващата фаза на Лигата на конференциите.

На трибуните бе забелязан лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, който подкрепя домакините.

Първият мач в Женева преди седмица завърши 0:0, което се смята за по-благоприятен резултат за българския отбор, но за да продължи, той трябва да победи - в редовното време, продълженията или с дузпи.

За съжаление след първото полувреме швейцарците водят 1:0 с гол в 6-ата минута на Тимоте Конат още в 6-ата минута.

Разградчани изпуснаха няколко положение за гол, които феновете обикновено определят като "чисти".

Главен съдия е Алияр Агаев от Азербайджан.

Ето съставите на двата отбора:

"ЛУДОГОРЕЦ": Серджио Падт, Сон, Оливие Вердон, Ноа Сонко Сундберг, Аслак Фон Витри, Педро Нареси, Клод Гонсалвеш, Якуб Пьотровски, Кайо Видал, Бърнард Текпетей, Квадво Дуа.

"СЕРВЕТ": Джереми Фрик, Кейго Цунемото, Йоан Северен, Стив Руйе, Брадли Мазику, Бендегуз Бола, 8. Тимоте Коня, Тео Манан, Мирослав Стеванович, Енцо Кривели, Алексис Антунеш.

Други от Футбол

Стартира кампанията за изграждане на паметник на легендата Динко Дерменджиев

Стартира същинската част от кампанията за изграждане паметник на легендата на "Ботев" (Пд) Динко Дерменджиев, съобщиха от клуба. За реализацията на инициативата Фондация „Фондация Жълто и Черно"

Ивелин Попов: Трябва малко повече вяра и "Ботев" (Пд) може да бъде най-високо

Капитанът на "Ботев" (Пловдив) Ивелин Попов даде интервю за клубната телевизия на "канарчетата", в което коментира сезона до момента. "В европейските мачове се представихме достойно

Официално! Гонзо изгони шефовете на съдиите в България

Очакваните промени в Съдийската комисия на Българския футболен съюз бяха официализирани днес. На страницата на централата беше обявено днес, че председателят на СК Давид Фернандес Борбалан

Четири фирми в битка за 45 млн. лева да строят трибуната на стадион "Локомотив"

Люта битка за 45 милиона лева - така може да се определи интересът към изграждането на централната трибуна на стадион "Локомотив" в Пловдив. 4 фирми са подали оферти за участие в обществената поръчка

Без победител в "железничарското" дерби, Локо (Пд) изравни в 79-ата минута

Капитанът на пловдивския тим Димитър Илиев изигра своя мач номер 300 с екипа на "смърфовете", получи подарък от легендата Христо Бонев "Железничарското" дерби между "Локомотив" (Пд) и съименника му