"Ботев" (Пд) продаде голмайстора си на швейцарски отбор

02.02.2024 22:20 24 часа Пловдив онлайн
Снимка:Botevplovdiv.bg

"Ботев" (Пловдив) осъществи сериозен изходящ трансфер.
„Жълто-черните" се разделиха с най-резултатния си чуждестранен голмайстор Антоан Бароан. Сумата за продажбата му не бе обявена.
Французинът ще продължи кариерата си в най-високото ниво на швейцарския футбол, преминавайки в състава на "Винтертур".
Той се присъедини "канарчетата" през лятото на 2021г. Атакуващият футболист, който е роден на 24 юни 2000 година, изигра 75 двубоя в тима, в които реализира 27 попадения и даде 13 асистенции.
Антоан Бароан бе награден и с почетен плакет "Най-резултатен чуждестранен голмайстор в историята на клуба". Зад него той остави бразилците Жоао Пауло (25) и Фернандо Виана (24).
Французинът бе част от „жълто-черния" тим в европейските клубни турнири, а от началото на сезон 23/24 взе участие в 12 двубоя, записвайки 8 гола и 3 асистенции.
Таранът изпрати есенния полусезон 23/24 като лидер сред голмайсторите в Първа Лига.

Други от Футбол

Керкез: Щастлив съм, че не ни вкараха

Наставникът на "Ботев" (Пд) Душан Керкез коментира победата над "Берое" с 1:0 в Стара Загора:  "Трябваше да вкараме гол по-рано и да бъдем по-спокойни. Не е леко да победиш тук

"Ботев" (Пд) излъга 1:0 "Берое" и се изравни с лидера "Левски"

"Ботев" (Пд) излъга 1:0 "Берое" в Стара Загора в мач от 12-ия кръг на елита ни, който обаче идва след 7-ия заради промяна в прогламата. Кристиан Нвачусву донесе трите точки за "канарчетата" с гол в

С два гола в добавеното време "Хебър" изравни "Локомотив" (Пд) на "Лаута"

С два гола в добавеното време на мача "Хебър" стигна до точка при гостуването си на "Локомотив" (Пд) в първа среща от 12-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха вълнуващ двубой

Обявиха новия изпълнителен директор на БФС

След 15 години на поста изпълнителен директор и общо 18 в Българския футболен съюз Борислав Попов бе освободен. "Който не си върши работата, ще бъде сменен"

Илиан Илиев продължава без загуба, взе втора победа с националите - 1:0 над Северна Ирландия в Пловдив

България победи с 1:0 Северна Ирландия във втория си мач от Лигата на нациите, като победния гол вкара Кирил Десподов в 40-ата минута. Двубоят от Група 3 на Лига С се игра на стадион „Христо Ботев" в