Кирил Петков: Не трябва да се бавим със смяната на регулаторите и ден
Съпредседателят на ПП притеснен, че КЗК се кани да одобри сделката, при която собственика на "Виваком" купува и "Булсатком"
Никола Минчев е един прекрасен кандидат за водач на евроизборите. Ще решим за вътрешни избори за всички кандидати в листата. Третата точка е, че вече ще започнем официални преговори за обща листа с ДБ. Това каза съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков преди Националния съвет на партията.
Втора точка е, че прочетохме статията в "Mediapool". Ако е вярно, че утре КЗК ще одобри сделката между "Юнайтед груп" и "Булсатком", това много ни притесни. защото ние сме чели докладите за близо 60% процентен дял. По-притеснителното е не самите фирми какво правят, а ако КЗК вземе решение без никакъв коментар, а просто одобри нещо, което може да се отрази на хиляди българи за цената на телевизията и за възможността за селекция. това много ни притесни и сега ще говорим по тази тема. За нас е притеснително, че когато се знае за смяната на регулаторите в последният момент и толкова бързо да се вземе такова решение. Ние вярваме, че реформата в КЗК трябва да стане много бързо и ще вкараме нов закон. Ние не трябва да чакаме нито ден повече, смяната на КЗК и закона трябва да стане основен приоритет и ние ще говорим с колегите от ГЕРБ утре", обясни съпредседателят на ПП Кирил Петков. И отново повтори, че притеснението е, че се знае, че съставът КЗК трябва да бъде сменен. Той вече е с изтекъл мандат и реално няма истинска тежест и в този момент, когато КРС трябва да бъде реформиран, това е не само рисковано. Нито ден повече не трябва да се бавим с реформите в регулаторите и това е част от разговора ни на Националния съвет", каза още той. И обясни, че този състав на КЗК е правил доста опасни неща за българския потребител.
Коментарът му бе по повод появила се информация, че утре комисията се кани да одобри сделката, чрез която "Юнайтед груп" - собственик на "Виваком", ще придоби и "Булсатком". Служители на "Булсатком" от цялата страна пък ще се съберат утре сутринта на протест пред сградата на КЗК. Те също не одобрявали сделката. Против нея преди време се обявиха и А1 България" и "Йетел". Коментар от трите мобилни оператора в сряда обаче нямаше.
Като трета тема на Националания съвета на ПП Петков определи опасността от ребрандирането на "Възраждане" като консервативна партия. Това много ни притеснява, защото не можем да забравим руските знамена, снимките с Митрофанова, каза още Петков. Надявам се, че колегите от "Възраждане" няма да заблудят колегите от ГЕРБ, каза още той.
Той обясни, че само вицепремиерът Илияна Йотова може да каже кой е отправил оферират към президента Румен Радев да е част от сглобката.
Днес видях, че Борисов не е сигурен в моята теза, че докато нямаме работещи служби, а само си прехвърляме думи, няма как обществото да напредне, Петков.