"Марица" (Пд) отпадна за Купата на България след 0:1 от ЦСКА 1948

01.11.2023 15:35 24 часа Пловдив онлайн
Димитър Аврамов и съотборниците му от "Марица" не успяха да победят ЦСКА 1948 Снимка: фейсбук "Марица" (Пловдив)

"Марица" (Пловдив) загуби с 0:1 на своя стадион  от ЦСКА 1948 в мач от 1/6 финалите на турнира за Купата на България и отпадна от него. С този си успех столичани продължиха напред в състезанието.

Гостите започнаха по-активно срещата, но така и не се стигна до сериозна опасност пред вратата на Илия Николов. В 13-та минута пресата на ЦСКА 1948 даде резултат и Пишчевич открадна топка в близост до наказателното поле на Марица. Последва удар на рожденика Парвиз Умарбаев, който беше неточен.

Една от най-добрите възможности се откри пред Педриньо, но той нанесе слаб удар. Симеон Василев изпълни тъч като хвърли топката в наказателното поле на Марица, Зинга свали, а Педриньо отправи точен удар, който не затрудни Николов.

Малко по-късно и Зинга отправи точен удар, но отново вратаря на домакините се намеси.

На почивката Николай Панайотов направи две промени. Антонио Вутов и Руни Ева замениха Аерон Зинга и Парвиз Умарбаев.

През второто полувреме ЦСКА продължи да бъде много по-активният отбор, но отново точността липсваше.

В 58-та минута армейците организираха контраатака, при която топката достигна до Георги Русев, а той беше съборен в наказателното поле, но Васимир Ел-Хатиб не отсъди дузпа.

Две добри възможности се откриха пред "Марица", но домакините пропуснаха.

В 72-та минута ЦСКА 1948 поведе. Георги Русев реализира страхотно попадение с удар от дистанция 1:0 за гостите.

До края гостите имаха пълен контрол над срещата и заслужено продължават напред в турнира за Купата на България.

Други от Футбол

Керкез: Щастлив съм, че не ни вкараха

Наставникът на "Ботев" (Пд) Душан Керкез коментира победата над "Берое" с 1:0 в Стара Загора:  "Трябваше да вкараме гол по-рано и да бъдем по-спокойни. Не е леко да победиш тук

"Ботев" (Пд) излъга 1:0 "Берое" и се изравни с лидера "Левски"

"Ботев" (Пд) излъга 1:0 "Берое" в Стара Загора в мач от 12-ия кръг на елита ни, който обаче идва след 7-ия заради промяна в прогламата. Кристиан Нвачусву донесе трите точки за "канарчетата" с гол в

С два гола в добавеното време "Хебър" изравни "Локомотив" (Пд) на "Лаута"

С два гола в добавеното време на мача "Хебър" стигна до точка при гостуването си на "Локомотив" (Пд) в първа среща от 12-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха вълнуващ двубой

Обявиха новия изпълнителен директор на БФС

След 15 години на поста изпълнителен директор и общо 18 в Българския футболен съюз Борислав Попов бе освободен. "Който не си върши работата, ще бъде сменен"

Илиан Илиев продължава без загуба, взе втора победа с националите - 1:0 над Северна Ирландия в Пловдив

България победи с 1:0 Северна Ирландия във втория си мач от Лигата на нациите, като победния гол вкара Кирил Десподов в 40-ата минута. Двубоят от Група 3 на Лига С се игра на стадион „Христо Ботев" в