Виртуален асистент, разработен от българи, спестява 70% работа
11 български фирми от различни краища на страната бяха припознати от двама министри - на иновациите и растежа Милена Стойчева и на икономиката - Богдан Богданов, като смели, иновативни и с потенциал да са лицето на България. Собствениците им са предприемачи, мотивирани да развиват устойчив бизнес с добавена стойност.
А те са компаниите, които “24 часа” отличи в 9-ия си пореден национален конкурс “Големите малки”.16-те фирми грабнаха авторитетното жури с иновативни системи за пожароизвестяване, играчки, които могат да се ползват под наем, безводна козметика, пробиотици от магарешко мляко, производство на различни продукти от киви и др. Наградите си - чек за реклама на стойност 10 000 лв. в платформите на “Медийна група България”, получиха на церемония в “София Тех парк” във вторник. За първи път тази година “24 часа” връчи и 5 поощрителни приза - възможност за реклама на стойност 5000 лв. Партньори на “24 часа” в конкурса са Пощенска банка, Българската агенция за експортно застраховане, А1 България, Visa, “Дънди прешъс металс”, Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия и “София Тех парк”. А следващите дни четете и за останалите победители.
“Ноу лимит софтуер” предлага продукти на световно ниво, базирани на изкуствен интелект
“Ноу лимит софтуер” е компания, която разработва софтуерни продукти на база на изкуствения интелект.
Те са в ръцете на млад екип от 15 души. Целта им е да създават продукти в полза на човека, осигурявайки му необходимото време да се фокусира само върху важните неща.
В основата на нашия успех са технологичните иновации и умението да сме гъвкави, да проучваме нови тенденции и технологии и да ги възприемаме, за да предоставим най-добрите услуги на нашите клиенти, разказва Ангел Великов, собственик на фирмата.
Споделя, че работят с някои от най-големите в автомобило- строенето, здравеопазването и финансите в света.
80% от клиентите ни са от DACH региона. Работим много добре с Австрия, Германия и Швейцария. Другите 20% са от страни извън ЕС, казва Великов.
С екипа му са правили почти всичко - от обикновени уеб публикации до ентърпрайс софтуери.
Започват през 2017 г., но едва 3 години по-късно стартират с основните дейности. Във фирмата тогава били само 5-има. Сега са 15, но амбициите на Ангел са да станат поне 40 до края на годината.
От миналата година разработват продукти с изкуствен интелект, а клиентите ги приемат добре, защото оптимизират бизнес процесите.
Чрез нашите услуги може да се спести техническото време на хората, тоест изпълняват достатъчно прости задачи, които да не ги разсейват от основната им работа” разказва още Ангел, а именно това била и целта - фокус там, където има най-голяма добавена стойност.
В сектора на здравеопазването чрез изкуствен интелект - виртуален асистент, компанията успяла да спести 70% от човешкия труд на малък екип от лекари и специалисти.
Задачата била да се отсеят конкретни случаи, възникнали внезапно при лечение
Виртуалният асистент на “Ноу лимит софтуер” успява да отсее ненужните казуси и да предложи най-релевантните от цялата база данни. Така за медиците остава да вземат само крайните решения.
Чрез изкуственият интелект успяхме да докараме до 98% точност, а при хората беше 96%. Тоест нашият софтуер може да направи по-малка грешка, отколкото човек, обяснява Ангел Великов.