Ивайло Чочев донесе победата на ЦСКА 1948 с 1:0 над пловдивския "Ботев" (Снимки)

08.10.2023 19:36 24 часа Пловдив онлайн
Ивайло Чочев (с капитанската лента) вкара победния гол за ЦСКА 1948 срещу "Ботев" (Пд). Снимки:Lap.bg
Педриньо от ЦСКА 1949 (с №8) се бори с Джеймс Етоо от "Ботев"
Футболистът на "Ботев" (Пд) Константинос Балоянис (с №38) е изпреварил Бирсент Карагарен от домакините

ЦСКА 1948 победи с 1:0  "Ботев" (Пд) в мач от 13-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Витоша" в Бистрица. Капитанът на "червените" Ивайло Чочев вкара победния гол за своя тим в 86-ата минута. "Канарчетата" излязоха без нито един българин в титулярния състав.

Домакините започнаха по-активно и в 5-ата минута Ерденис Гурица центрира, а Ивайло Чочев стреля с глава, но топката се удари в гредата на противниковата врата. Три минути по-късно Георги Русен прати топката в аут. Столичани продължиха да доминират, а "канарчетата" разчитаха на контраатаки. При една от тях в 25-ата минута Реда Рабей намери съотборника си Антоан Бароан, койято стреля, но Даниел Наумов изби топката.

Секунди преди почивката Бирсент Карагарен центрира остро в наказателното поле на "жълто-черните", но Ивайло Чочев не успя да засече коженото кълбо. Домакините продължиха да притискат съперника и през второто полувреме. В 48-ата минута Емил Ценов стреля неточно от удобна позиция. Пет минути по-късно защитниците на ЦСКА блокираха удар на Антоан Бароан. Ивайло Чочев излезе на удобна позиция в 55-ата минута, но прати топката в аут. Вратарят на "жълто-черните" Даниел Кайзер изби топката в корнер в 60-ата минута след удар на Педриньо. В 75-ата минута съдията Махаел Павлов отмени гол на Видар Кяртансон заради засада. Натискът на "червените" продължи и бе увенчан с гола на Ивайло Чочев, който се разписа за 1:0 в 86-ата минута след центриране на Георги Русев.

Други от Футбол

Англия има нов селекционер, германец е

Англия има нов национален селекционер и той е представител на държавата, която може да бъде опредена като най-върлия съперник във футбола на неговата родина - Германия Според информации на

Синът на Гунди: Баща ми напълни трибуните и днес

Синът на Георги Аспарухов - Андрей, изля емоциите си от премиерата на филма за легендарния си баща и любовта им с майка му Величка. Няколко дни трябваха на Андрей Аспарухов, за да коментира видяното

България не можа да бие Люксембург пред 16 хил. в Пловдив, рекорд за Илиан Илиев, но окапахме за Северна Ирландия

България за трети пореден път не успя да победи Люксембург. Селекцията на Илиан Илиев направи 0:0 с държавата, която допреди няколко години бе сочена футболно джудже в 3-и мач от група 3 в дивизия

Почина легендарният пловдивски треньор Атанас Драмов, извел "Локо" до първата купа

На 11 октомври, на 81 години, почина един от най-големите пловдивски треньори Атанас Драмов! Той оставя незаличима диря в историята на пловдивския футбол и вечни спомени в сърцата на феновете