Елеонора Ангелова: В “Подуяне” доказахме, че когато сме заедно, можем да променяме. Време е за най-важната ни битка!

28.09.2023 10:45
Елеонора Ангелова е независим кандидат за кмет на район "Подуяне"
Елеонора Ангелова и нейни приятели от района успяха да убедят Столична община да засади 8 нови дървета по ул. “Уошбърн” заради премахването на едно дърво.

За мен независимостта е изключително важна, тъй като силно вярвам, че тротоарите, улиците и децата нямат цвят, казва независимият кандидат за кмет на район "Подуяне"

Елеонора Ангелова е на 39 г., магистър по право, омъжена, с две деца.

Кандидат за кмет на район “Подуяне”, издигнат от Инициативен комитет. Има опит и знае как работи администрацията. Била е общински съветник в Сливница (2011-2015 г.), работила е като юрисконсулт на различни нива в държавната администрация - община Костинброд, Комисията за защита на личните данни, в Министерството на инвестиционното проектиране, в Областната администрация на София, а сега е главен експерт в Народното събрание.

- Г-жо Ангелова, от години водите битки за облагородяването на район  “Подуяне”, в който живеете и отглеждате децата си. Кажете ни за някои от тях и как успявате да обединявате хората, за да застанат зад вас?

- Всъщност хората искат много малко. Да им е чисто и подредено. Да имат къде да изхвърлят боклуците си. Да има къде да играят децата им и да разходят домашните си любимци. Да не пукат гуми по пътя и да използват тротоарите, а не пътното платно, когато са пеша. Да им е светло, когато се прибират към дома.

Имам щастието да живея и отглеждам децата си в

район, в който хората са обединени и небезразлични

Те знаят своята сила! Тъжно е, че трябва да водим битки за неща, които трябва да се случват по естествен  начин и отговорните администрации да си свършат работата. Но го правихме и правим, защото, ако стоим безразлични, нищо не се променя. Най-важната ни битка е на 29.10. Тя не е за пост, а за много работа! И отново ще го направим заедно!

С признание към всеки приятел, съсед, познат и недотолкова познат жител на района - заедно постигнахме много. Ето и малка част от нещата, за които заедно се преборихме:

Заедно с 1405 жители на района оспорихме проекта на ПУП и

спасихме от застрояване спортното игрище

на ул. “Златица” и ул. “Г. Илиев”. А с 1720 души водим битка за възстановяване дейността на НЧ “Иван Вазов 1912”.

Преди няколко дни 22 наши предложения бяха приети и включени в бюджета на Столична община за 2023 г. Сред тях ремонт на оградите на две детски градини, основен ремонт на улиците “Й. Ковачев”, “Кап. Г. Мамарчев”, “Ботю Петков”; цялостно възстановяване на детските площадки на ул. “Йосиф Ковачев”, до бл. 35 и 36; пред бл. 134, в близост до ул. “Плакалница”; междублоковото пространство на бл. 131 и 132, до ул. “Г. Илиев”, основен ремонт на спортната площадка на ул. “Скайлер”, изграждане на осветление в няколко локации и др.

- Какво ще промените в работата на районната администрация?

- Кандидатурата ми за независим кмет на “Подуяне” е издигната и подкрепена от жители на района. За мен независимостта е изключително важна, тъй като силно вярвам, че тротоарите, улиците и децата нямат цвят. Те са на всички нас! Кметът на района трябва да работи за доброто на всички жители независимо от партийната им принадлежност. Към днешна дата сме свидетели на администрация, която работи единствено по подадени сигнали. Това трябва да се промени!

Заедно избрахме за послание “За район, в който ТИ СИ кметът”. Защото хората най-добре знаят проблемите и именно те трябва да имат правото да посочат приоритетите, за да живеят в района си не само нормално, но и комфортно. Кметът и администрацията са просто изпълнители.

- Какви са идеите и плановете ви за район “Подуяне”?

- Много е смело да говорим за програма на район, когато и 1% от събраните данъци не влиза в неговия бюджет. Затова е важно районните кметове да работят в непрекъснат добър диалог с кмета на Столична община и общинските съветници, независимо от коя партия са. И все пак, ще изведа най-належащите проблеми за нашия район:

1. Пътната и пешеходната инфраструктура. В района ни няма улица без дупка. Има много кални пътеки, които хората са отъпкали сами, и тротоари за ремонт. Затова трябва да се снабдим с необходимата техника, с която да се поемат по-малките ремонти. Има примери в общини, където с една машина и само с двама човека се изпълняват тези дейности.

2. Паркиране. Липсва не само визия, но и воля за разрешаването на този проблем. Задължително е изграждането на общински паркинги на местата, където това е възможно.

3. Междублокови пространства. Те са занемарени и обрасли. Липсва всякакъв диалог между администрацията и жителите. А защо да не опитаме заедно? Общината трябва да е в пряк контакт с жителите. Да ги организира и да им осигури необходимото. В района може да има помещение, в което да има косачки, водоструйки и др., които да бъдат на разположение на жителите, под контрола и със съдействието на администрацията.

4. Детски площадки и спортни игрища. Почти всички детски площадки се нуждаят от обновление. Спортните игрища също са в окаяно състояние. Всеки месец те трябва да бъдат проверявани и там, където е необходимо, да се извършват дребни ремонти - затягане на болтове, боя и др.

5. Спирки на градския транспорт. От около 116 спирки на градския транспорт в района 62 нямат нито навес, нито пейка. Затова заедно ще оказваме непрекъснат натиск за осигуряване средства за изграждането им. Междувременно около спирките - да бъдат засадени дървета там, където е възможно.

6. Сигурност. Зачестиха кражбите в домовете на хората. Необходимо е по-добро сътрудничество между администрацията, гражданите и кварталните служители на МВР. Трябва и подмяна и изграждане на уличното осветление.

Обществени зони се разрушават. Наложителен е засилен контрол и глоби.

Все повече непълнолетни употребяват наркотични вещества. Затова е нужна кампания за превенция употребата на наркотици и вредите за обществото при прояви на вандализъм.

7. Култура. Историята ни учи, че оценяваме развитието на всяка цивилизация спрямо културата, която е създала. Културата на градската среда формира духа на гражданите. Ще възстановим дейността на НЧ “Иван Вазов 1912”. Ще създадем ново културно пространство покрай Перловска река.

От нас можете да очаквате непрекъснат натиск за незабавното и дълготрайно разрешаване на следните проблеми: мръсния въздух, шума от авиодвигателите, изграждането на обект “Източна тангента”.

Районните кметове са най-близките и реално най-важните хора от властите в града, на които софиянци доверяват да управляват техния квартал и с които имат най-бързата обратна връзка.

Затова в това специално приложение разказваме за всеки един район с неговите квартали и представяме и част от кандидатите за изборите на 29 октомври.

Къде са съсредоточени най-много млади хора, къде потенциалът за строителство е най-голям, колко още детски площадки искат жителите му - “портретът” на всеки един район според статистическите данни и през очите на един (кандидат) кмет. За една общност е важна новата пешеходна пътека, за друга - довеждащият транспорт от метрото, за трета - да запази старо дърво или да възроди любителски спортен турнир в близкия парк. Сигурни сме, че хората, които имат амбицията и потенциала да организират и управляват живота в даден район, знаят за какво мечтаят жителите му и как да го постигнат.

Затова на самия праг на предизборната кампания даваме думата на кандидатите за районни кметове. Някои от тях вече са натрупали опит досега, други тепърва излизат на политическия терен, трети са били съпричастни с местното самоуправление, но още не са се доказали в него.

Но всички те искат да говорят на един език с избирателите си, а “24 часа” дава думата на представители на различни политически сили в проекта “София. Кварталът”.

Други от От страната и света

Опесъчени са двата планинския пътя на „Витоша“

В природен парк „Витоша" са опесъчени двата планински пътя- кв."Бояна" –Златните мостове и кв."Драгалевци" – хижа „Алеко", съобщават от пресцентъра на Столична община

Отец Ириней, който привлича хора към вярата в TikTok: Ако човек не пости, той не е невярващ, а неразбиращ

Коледното чудо е свързано с вътрешното преживяване, с нашата фундаментално онтологично желание да се свържем с Бога. Стига да имаме духовното чувство, с което да разберем

Главна дирекция „Гранична полиция“ отбелязва професионалния си празник

На днешната дата Главна дирекция „Гранична полиция" отбелязва професионалния си празник, съобщиха от пресцентъра на МВР. Днес се навършват 137 години от приемането на първия Закон за пограничната

Сам вкъщи (на Коледа) - не филм, а тренд за милиони (Графики)

Застаряващото население в Европа оформя нова тенденция и у нас - 28% от българите се чувстват изолирани, според анкета на 24chasa.bg Богата трапеза, подготвяна с дни

Стефан от Дания намери след 25 години майка си в България

Жената го оставила заради немотия, щастлива е, че момчето ѝ е простило 27-годишният Стефан от Копенхаген откри родната си майка в България. Това стана с помощта на популярната тв

>