"Ботев" (Пд) не успя да затрудни ЦСКА и падна с 1:2 (Снимки)

22.09.2023 22:10 24 часа Пловдив онлайн
"Ботев" не успя да се справи с ЦСКА и загуби. Снимки= фейсбук
Футболисти от двата тима в борба за топката.
"Жълто-черните" футболисти не успяха да зарадват феновете си.

"Ботев" (Пд) не успя да затрудни сериозно ЦСКА- София и падна с 1:2  мач от 10-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона на "канарчетата". В 10-ата минута вратарят на домакините Хидайет Ханкич отрази удар на Тобиас Хайнц. Минута по-късно Николай Минков от "жълто-черните" центрира остра, а Браян Кордоба в опита си да изчисти топката за малко да я прати в собствената си врата, но за негов късмет тя излезе в корнер. В 15-ата минута Матиас Фаетон от гостите стреля, но стражът на "канарчетата" се справи със ситуацията. Столичани материализираха надмощието си в 21-ата минута. Тогава Матиас Фаетон проби по левия флаг, нахлу в наказателното поле на домакините, подаде на Джонатан Линдсет, който с прецизен удар се разписа за 0:1. В 33-ата минута Тобиас Хайнц падна в наказателното поле на "канарчетата" след борба с Хидайет Ханкич, но реферът Георги Давидов прецени, че няма основание да отсъди дузпа. В 41-ата минута футболистите на ЦСКА-София организираха опасна атака, при която Дюкенс Назон уцели гредата, топката попадна в Марселино Кареасо, последва пас към Иван Труицов, който вкара гол, но съдията го отмени заради засада. Секунди преди почивката Браян Кордоба получи контузия. Наложи се да бъде изнесен на терена с носилка, но носачите я изпуснаха. Футболистът на ЦСКА-София падна на земята и след това излезе сам от игрището.
В началото на второто полувреме съдията Георги Давидов спря играта за няколко минути, след като "жълто-черните" фенове запалиха димки и на терена не се виждаше добре. В следващите минути "канарчетата" заиграха по-активно, но не успяха да затруднят сериозно противника. В 67-ата минута след изпълнение на ъглов удар пред вратата на домакините топката срещна ръката на Антоан Бароан. Реферът прегледа ситуацията със системата ВАР и отсъди дузпа. Зад топката застана Дюкенс Назон, който се разписа за 0:2.
В 73-ата минута Антоан Бароан излезе зад защитата на гостите, но стреля неточно. Шест минути по-късно Ивелин Попов изведе на чиста позиция Константинос Балоянис, който от удобна позиция намали на 1:2. В 82-ата минута Амос Юга от гостите отправи коварен удар, но Хадайет Ханкич спаси.  В 7-ата минута на даденото от рефера продължение Красиан Колев от домакините  стреля опасно, но Густаво Бусато спаси. Две минути по-късно при атака на "червените" Тобиас Хайнц стреля неточно.

Други от Футбол

Англия има нов селекционер, германец е

Англия има нов национален селекционер и той е представител на държавата, която може да бъде опредена като най-върлия съперник във футбола на неговата родина - Германия Според информации на

Синът на Гунди: Баща ми напълни трибуните и днес

Синът на Георги Аспарухов - Андрей, изля емоциите си от премиерата на филма за легендарния си баща и любовта им с майка му Величка. Няколко дни трябваха на Андрей Аспарухов, за да коментира видяното

България не можа да бие Люксембург пред 16 хил. в Пловдив, рекорд за Илиан Илиев, но окапахме за Северна Ирландия

България за трети пореден път не успя да победи Люксембург. Селекцията на Илиан Илиев направи 0:0 с държавата, която допреди няколко години бе сочена футболно джудже в 3-и мач от група 3 в дивизия

Почина легендарният пловдивски треньор Атанас Драмов, извел "Локо" до първата купа

На 11 октомври, на 81 години, почина един от най-големите пловдивски треньори Атанас Драмов! Той оставя незаличима диря в историята на пловдивския футбол и вечни спомени в сърцата на феновете