България загуби с 0:1 от Иран в контролата на Колежа в Пловдив (Снимки)

Преслав Боруков (с №16) атакува вратата на съперника. Снимки: фейсбук
Кирил Десподов ( с №11) очаква топката.
Двата отбора преди мача.
Феновете бурно подкрепяха българите.
"Българи юнаци".

България загуби с 0:1 от Иран в приятелската среща между двата отбора, която се игра на обновения стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Повече от 12 000 зрители заеха местата си на Колежа и бурно подкрепяха своите любимци с възгласи "Българи - юнаци".

Гостите започнаха по-уверено и в 5-ата минута Мохамад Мохеби стреля опасно към вратата на Димитър Митов, но топката излезе в аут. Осем минути по-късно Илия Груев не успя да върне топката към Митов, Саман Годес я овладя, центрира към Мохамад Мохеби, който с глава се разписа за 0:1. В 30-ата минута Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар, но стражът на Иран улови коженото кълбо. В 39-ата минута Виктор Попов се намеси решително и спря опасна атака на съперника.

Второто полувреме започна с опасни атаки на гостите. В 50-ата минута Мохамад Мохеби излезе на удобна позиция, но не уцели вратата. Българите изравниха играта и погледнаха по-смело към вратата на противника. В 65-ата минута Георги Русев отправи удар, но вратарят на противника улови топката. В 85-ата минута Кирил Десподов стреля, но не затрудни Паям Ниазманд. В последните минути българите натиснаха, но не успяха да вкарат изравнителен гол.

Състави на двата отбора:

България: 12. Димитър Митов, 21. Алекс Петков (60- 5. Валентин Антов3. Димо Кръстев (67 - 5. Кристиан Димитров), 4. Илия Груев, 20. Виктор Попов, 17. Иван Йорданов, 8. Андриан Краев (66 - 22. Илиан Илиев), 18. Ивайло Чочев (60 - 7. Доминик Янков), 11. Кирил Десподов, 16. Преслав Боруков (60 - 10. Георги Русев), 24. Лукас Петков (85 - 9. Спас Делев)

Иран: 1. Алиреза Байранванд (25- Паям Ниазманд), 6. Саеид Езотолахи, 14. Саман Годос, 3. Ехсан Хайсафи, 4. Шоджа Кализадех, 7. Алиреза Джаханбакш, 20. Мохамад Мохеби, 9. Мехди Тареми, 21. Ахмад Нооролахи, 8. Мортеза Поуралиганджи, 23. Рамим Разеян.

Съдия: Лазар Лукич (Сърбия)

Други от Футбол

Англия има нов селекционер, германец е

Англия има нов национален селекционер и той е представител на държавата, която може да бъде опредена като най-върлия съперник във футбола на неговата родина - Германия Според информации на

Синът на Гунди: Баща ми напълни трибуните и днес

Синът на Георги Аспарухов - Андрей, изля емоциите си от премиерата на филма за легендарния си баща и любовта им с майка му Величка. Няколко дни трябваха на Андрей Аспарухов, за да коментира видяното

България не можа да бие Люксембург пред 16 хил. в Пловдив, рекорд за Илиан Илиев, но окапахме за Северна Ирландия

България за трети пореден път не успя да победи Люксембург. Селекцията на Илиан Илиев направи 0:0 с държавата, която допреди няколко години бе сочена футболно джудже в 3-и мач от група 3 в дивизия

Почина легендарният пловдивски треньор Атанас Драмов, извел "Локо" до първата купа

На 11 октомври, на 81 години, почина един от най-големите пловдивски треньори Атанас Драмов! Той оставя незаличима диря в историята на пловдивския футбол и вечни спомени в сърцата на феновете