Вижте най-скъпата къща у нас, предлагана досега само лично на заможни клиенти, но вече и по сайтове за 10,5 млн. евро (Видео, снимки)
- Твърде възможно е това да е само опит за проверка на пазара
- За първи път се иска такава цена у нас
Видеоклип за къща на 3 етажа в Бистрица с огромен двор и с басейн, която се продава за невероятната сума 10,5 млн. евро и обявена като най-скъпия имот в България, рязко вдигна интереса към луксозните имоти у нас през уикенда.
Видеото е пуснато преди 3 дни в You Tube и със сигурност е правено за чужда публика, като дава съвсем пестелива информация за имота, града и държавата, в която се намира.
От него чужденците трябва да схванат основно това, че България се намира на север от Гърция и на северозапад от Турция, че София е нейната столица и най-голям град и че страната е 13-ата в света по ръст на цените на имотите.
За самия имот се казва само, че е 21 хиляди квадратни фута (1950 кв. м)
и че се продава за 10,5 млн. евро, което го прави най-скъпото жилище в страната.
Добавено е, че изглежда така, сякаш е построен в Бевърли хилс, но всъщност се намира на над 6600 мили оттам. Разполага с 3 спални, фитнес, басейн и гараж. А от видеото се вижда, че прилича на дворец на Ледената кралица - навсякъде има мрамор, снежнобели мебели, кристал и стъкло. Както и огромни панорамни прозорци, които гледат към околните хълмове.
Обявата е публикувана в сайта на Mansion Global - фирма, която се занимава с луксозни имоти по целия свят и е част от международната верига Sotheby’s International Realty. В България веригата стъпи преди 2 години и управляващ партньор в нея е Христо Ангелков.
Пред “24 часа” Ангелков каза, че имотът вече е възбудил интерес и в чужбина - имало запитвания от САЩ.
Забележителното за къщата в Бистрица е преди всичко нейната цена – 10,5 млн. евро
не са искани досега за имот в България
Рекордът за осъществена сделка за апартамент е от 2022 г. и се отнася за жилище от 180 квадрата в центъра на София до Докторската градина за 1,3 млн. евро.
За къща рекордът е 3,5 млн. евро и се отнася за сделка от 2018 г. в “Бояна”. И за двата случая брокерите не дават подробности. Снимки на въпросните жилища обаче със сигурност са стояли по сайтовете за продажби с месеци, преди собствениците им да успеят да ги продадат.
Другото любопитно в случая е, че снежнобялата къща в Бистрица е построена преди 3 години и според съседи по парцел се притежава
от собственика на “Биомет” Ваньо Алексиев
Той и съпругата му често пускат в социалните мрежи снимки на фона на имота. От коментарите на техни приятели се разбира, че мебелите са правени по поръчка във Франция и Италия и че шестте огромни полилея, които висят от тавана във всекидневната, която е на три нива, струват общо към 1 милион евро. А къщата се продава заедно с обзавеждането, което е поръчково и не може да се използва в друг имот.
Алексиев наскоро се похвали и че си е купил “Бугати Широн” за 4 млн. евро.
А според хора от бранша
къщата е била предложена още преди 2 г. за продан,
но с условието да се оферира лично и конфиденциално на богати българи, посолства и мениджъри на чужди фирми. Сегашната обява за първи път официализира този факт.
Не е ясно каква е причината собственикът на “Биомет” да се раздели с имота, с който очевидно много се гордее. Но според брокери въпросът не е до самата къща, а до нейното местоположение. Тя се намира в безспорно красива местност - на панорамния път към Бистрица. Но
районът вече определено е презастроен,
а разполага с тесни двулентови пътища. Достатъчно е само за броени минути да се затвори примерно “Самоковско шосе” и трафикът от Панчарево веднага се мести през Бистришкото шосе, което прави района непроходим. Другото неудобство най-вероятно е свързано с охраната. Къщата на практика няма външни стени - всичко е стъкло, и пищното осветление прави обитателите вътре лесна мишена, защото могат да бъдат видени отдалеч.
Не на последно място, месечната сума за поддържането на целия имот е 20-30 хиляди лева, които може и да не са проблем за сегашния собственик, но все пак са твърде много. Според други източници най-вероятно става дума не за реална продажба, а за опит да се пробва пазара за подобна сделка. “24 часа” потърси за коментар и Ваньо Алексиев, но той не отговаряше на мобилния си телефон.