Каква поредна футболна драма! "Лудогорец" отпадна след изпусната дузпа в 102-ата минута

01.08.2023 23:43

"Лудогорец" отпадна в битката за шанс за групите на Шампионската лига след 1:2 срещу словенския "Олимпия" в Любляна.

Който биеше, минаваше напред, а при равен щеше има предължения и евентуално дузпи, защото първият мач в Разград завърши 1:1.

В 15-ата минута капитанът на българския шампион Кирил Десподов откри резултата с прекрасно изпълнение от пряк свободен удар.

Само три по-късно домакините изравниха, като попадението бе на сметката на капитана Тими Елшник, който вкара и в Разград.

През второто полувреме двата отбора заиграха по-дофензивно, а в 83-ата минута бе изгонен халфът на "Лудогорец" Сон с директен червен картон и гостите доиграваха с човек по-малко.

Във втората минута на добавеното време отново капитанът на "Олимпия" Тими Елшник хвърли трибуните в екстаз, като вкара втори гол, който пращаше отбора напред.

"Лудогорец" се хвърли напред с надежда за равен и продължения и пропусна няколко добри положения.

В 11-ата минута на добавенето време резервата Спас Делев бе препънат в наказателното поле и след сверка с VAR съдията Дингерт от Германия отсъди дузпа за гостите.

Изпълни я я капитанът и автор на първия гол Кирил Десподов, но вратарят на "Олимпия" Видовшек спаси, което означаваше края на българските надежди за четвърто участие в групите на Шампионската лига.

"Лудогорец" продължава в третия предварителен кръг на Лига Европа, където почти сигурно ще играе срещу казахстанския "Астана".

Ето стартовите състави на двата отбора:

"Олимпия" (Любляна, Словения): Матвей Видовшек, Жорже Силва, Давид Де Сена Фернандеш Суалехе, Мустафа Нукич, Тими Елшник, Марцел Ратник, Ахмет Мухамедбегович, Свит Сешлар, Иван Посавец, Агусгин Дофо, Руи Педро Силва Соуса.

"Лудогорец" (Разград, България): Серджио Падт, Клод Гонсалвеш,  Матиас Тисера, Кирил Десподов, Сон, Франко Русо, Оливие Вердон, Педро Нареси, Бърнард Текпетей, Марсел Хайстер, Доминик Янков

Други от Футбол

ЦСКА 1948 надви с 2:0 Локо (Пд) на "Лаута"

Отборът на ЦСКА 1948 победи с 2:0 "Локомотив" (Пд) като гост в първия мач от 9-ия кръг на футболната Първа лига. Играчите на Валентин Илиев стигнаха до успеха с два гола само в рамките на 7 минути

Големият голмайстор Тото Скилачи загуби битката с рака

Един от на-големите голмайстори на Италия Салваторе "Тото" Скилачи почина на 59-годишна възраст, губейки битката с рака на дебелото черво в клиника в Палермо

Керкез: Щастлив съм, че не ни вкараха

Наставникът на "Ботев" (Пд) Душан Керкез коментира победата над "Берое" с 1:0 в Стара Загора:  "Трябваше да вкараме гол по-рано и да бъдем по-спокойни. Не е леко да победиш тук

"Ботев" (Пд) излъга 1:0 "Берое" и се изравни с лидера "Левски"

"Ботев" (Пд) излъга 1:0 "Берое" в Стара Загора в мач от 12-ия кръг на елита ни, който обаче идва след 7-ия заради промяна в прогламата. Кристиан Нвачусву донесе трите точки за "канарчетата" с гол в

С два гола в добавеното време "Хебър" изравни "Локомотив" (Пд) на "Лаута"

С два гола в добавеното време на мача "Хебър" стигна до точка при гостуването си на "Локомотив" (Пд) в първа среща от 12-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха вълнуващ двубой