"Лудогорец" напред в битката за Шампионската лига, разби 4:0 "Балкани" в реванша (Снимки)

19.07.2023 23:45
Бърнард Текпетей, който вкара важните първи два гола срещу "Балкани".
Текпетей вкарва втория гол.

Футболният хегемон на България "Лудогорец" върна разликата от два гола от първия мач с косовския "Балкани", даже победи 4:0 и продължи в следващата фаза на Шампионската лига.

Първите две попадения реализира през първото полувреме Бърнард Текпетей, за когото това беше дебют в официален мач през сезона.

Третия гол веднага след почивката вкара Матиас Тисера, а след бърза атака в 78-ата минута, разиграна от резервите Спас Делев и Кайо Видал, "Лудогорец" стигна до комфортна преднина.

Първият мач от първия предварителен кръг в Прищина преди седмица завърши 2:0 за косоварите.

Така "Лудогорец" ще играе в следващия предварителен кръг на Шампионската лига срещу един от европейските кошмари на "Левски" - словенския "Олимпия", отстранявал два пъти "сините" в средата на 90-те години.

Ако паднат от люблянчани, българите ще играят в третия кръг за Лига Европа. При неуспех и там следва плейоф за групите на Лигата на конференциите.

Стартовите състави на двата отбора:

"Лудогорец": Серджио Падт, Аслак фон Витри, Игор Пластун, Франко Русо, Марсел Хайстер, Доминик Янков, Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш, Бърнард Текпетей, Матиас Тисера, Кирил Десподов.

"Балкани": Ехеа Количи, Арменд Таки, Лумбард Делова, Байрам Яшаница, Лоренц Траши, Линдон Емерлахи, Едвин Куч, Кендрим Зуба, Меритон Кореница, Албион Рахмани, Назми Грипши.

Други от Футбол

ЦСКА 1948 надви с 2:0 Локо (Пд) на "Лаута"

Отборът на ЦСКА 1948 победи с 2:0 "Локомотив" (Пд) като гост в първия мач от 9-ия кръг на футболната Първа лига. Играчите на Валентин Илиев стигнаха до успеха с два гола само в рамките на 7 минути

Големият голмайстор Тото Скилачи загуби битката с рака

Един от на-големите голмайстори на Италия Салваторе "Тото" Скилачи почина на 59-годишна възраст, губейки битката с рака на дебелото черво в клиника в Палермо

Керкез: Щастлив съм, че не ни вкараха

Наставникът на "Ботев" (Пд) Душан Керкез коментира победата над "Берое" с 1:0 в Стара Загора:  "Трябваше да вкараме гол по-рано и да бъдем по-спокойни. Не е леко да победиш тук

"Ботев" (Пд) излъга 1:0 "Берое" и се изравни с лидера "Левски"

"Ботев" (Пд) излъга 1:0 "Берое" в Стара Загора в мач от 12-ия кръг на елита ни, който обаче идва след 7-ия заради промяна в прогламата. Кристиан Нвачусву донесе трите точки за "канарчетата" с гол в

С два гола в добавеното време "Хебър" изравни "Локомотив" (Пд) на "Лаута"

С два гола в добавеното време на мача "Хебър" стигна до точка при гостуването си на "Локомотив" (Пд) в първа среща от 12-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха вълнуващ двубой